פייבר המדריך המלא Fiverr

פייבר (Fiverr) היא פלטפורמת אאוטסורסינג מקוונת שמאפשרת למשתמשיה לאתר פרילנסרים במגוון תחומים ולרכוש את שירותיהם עבור מטלות או עבודות שצריכות להתבצע. פייבר נוסדה על ידי ישראלים לפני כעשור – 2009, ומשרדי החברה ממקומים בישראל, בתל אביב, עד היום. הפלטפורמה התחילה בתור פלטפורמה נישתית שבה נמכרים שירותים קטנים תמורת 5 דולר עבור האספקה (ועל כן שמה), אך כיום ניתן להציע שירותים גדולים יותר או הרחבות על גבי שירותים בסיסיים תמורת מחיר חופשי אותו הספק קובע.

במידה ואתם רוצים להיות ספקי שירותים בפייבר – ולא רק מזמיני שירותים דרך פייבר – גם על זה נדבר וגם את זה נכסה פה במדריך!

 

מה זה אומר, פלטפורמת אאוטסורסינג?

הרעיון מאחורי פייבר פשוט מאוד: אתם נכנסים ונרשמים לאתר כאשר אתם זקוקים למטלה מסויימת שיבצעו עבורכם. כמה דוגמאות:

 • הזנת נתונים כתובים בוורד אל תוך טבלת אקסל.
 • חיוג לרשימת לקוחות שיש בידיכם והעברת מסר טלפוני עבורם.
 • פתיח מעוצב בוידאו לסרטונים שיווקיים שאתם משגרים ללקוחות שלכם.
 • עבודת גרפיקה מכל הסוגים.
 • בניית אתר אינטרנט או דפי נחיתה.
 • בניית אפליקציה לסלולרי.
 • עיצוב לוגו לעסק.
 • דיבוב עבור סרטון או הקלטת מלל מקצועית.

בקיצור – כל עבודה שאפשר להסביר ולהדריך מישהו מרחוק מה אתם בדיוק צריכים, והוא יצא לדרך ויבצע אותה עבורכם. אם יש לכם את הידע הנדרש לביצוע המטלה, המון פעמים אין לכם את הפנאי או הזמן להשקיע בביצוע המטלה והמטלה נופלת בין הכסאות, כאשר במחיר נמוך או משתלם תוכלו להעביר במיקור חוץ את המטלה למישהו בפייבר. אם אין לכם את הידע לביצוע המטלה, אתם ממש חייבים מישהו שיעשה אותה עבורכם.

 

למה להזמין מישהו מרחוק, למה לא מישהו מקומי?

אנחנו חיים במדינת ישראל וסביר מאוד להניח שלא משנה מה אתם רוצים או צריכים שיתבצע – יש מישהו מקומי, במרחק נסיעה, שיוכל לבצע זאת עבורכם. אולי אפילו הוא יגיע אליכם לבית או למשרד לבצע את המטלה, וככה תוכלו גם לפקח עליו. אז למה לי להזמין מישהו מרחוק ולא לפנות לשוק המקומי עבור ביצוע המטלות שלי?

 • המחיר: ספקים של שירותים בחו"ל המון פעמים יתנו לכם הצעות מחיר שהן בפער טובות ואטרקטיביות יותר מהצעת המחיר שתקבלו מישראלי מקומי.
 • השירות: בתור מישהו שמשתמש בשירותים של ספקים מפייבר ויודע לבחור אותם היטב (מיד תקבלו הסבר איך לשכור את שירותיו של מישהו טוב ואמין), השירות של ספקים מפייבר נוטה להיות יוצא מן הכלל. התקשורת טובה (לרוב באנגלית כמובן), הביצוע מהיר ויעיל, האיכות מצוינת, והרבה מהם יתנו לכם להגיש להם הערות לתיקון במידת הצורך ויתקנו את התוצר הסופי ללא תוספת עלות (במידה והם מתחייבים לעשות כך בפרופיל האישי שלהם שמתאר את המוצר.
 • התוצר הסופי: המון פעמים תקבלו תוצר סופי איכותי מאוד, כמו שרק מעטים האנשים בארץ שידעו לתת לכם. זה נכון שאפשר למצוא המון פעמים בפייבר חבר'ה בזול שיהיו תקשורתיים ויתנו לכם שירות מעולה, אבל זה לא אומר שהם לוקים בחסר מבחינת האיכות. כבר קיבלתי עבודות גרפיקה מעולות, בדיוק כמו מה שהיה לי בראש לפני שרכשתי שירותים בפייבר, על ידי פרילנסרים זולים ומשתלמים.

חשוב לדעת: פייבר משקיעים ימים כלילות כדי למקסם את המחויבות והמקצועיות של פרילנסרים בפלטפורמה שלהם. קיימת מערכת דירוגים, כל לקוח יכול לבדוק היסטוריית הזמנות ולראות את התוצר הסופי, לשוחח עם הפרילנסר ולהתרשם ממנו במגוון פרמטרים. חלק גדול מהפרילנסרים באתר אשכרה מתפרנסים (חלקית או באופן מלא) מפייבר וזה יוצר בהם מחויבות להמשיך ולספק שירות טוב ואיכותי ללקוחות שמגיעים דרך האתר, כי פייבר קלה על ההדק והיא מגרשת כל פרילנסר שמספק שירותים ברמה ירודה, או מרמה לקוחות באתר.

 

איך מוצאים מישהו טוב?

קודם כל – חשוב להבין – זה שאתם לא פוגשים מעולם את ספק השירות שלכם, זה שהוא פיזית לא קרוב אליכם, לא משנה הרבה את התהליך שלכם כאשר אתם בוחרים את מי לקחת. דמיינו שאתם מנהלים בחברה ואתם מראיינים מועמד פוטנציאלי למשרה. כנראה שתבקשו לדעת מה הכישורים שלו, האם יש לו ניסיון בתחום, תתרשמו ממנו ומאישיותו בראיון, ותבדקו מה השכר אותו הוא מבקש על הפעילות. בצורה דומה מאוד, תסננו את הפרילנסרים שאתם רוצים לבדוק לעבודה מסויימת גם בפייבר. 

הנה דוגמא של ההזמנה האחרונה שלי בפייבר, אני אתאר אותה כרונולוגית ואת כל השתלשלות האירועים, ולאחר מכן נכנס עמוק יותר ונסביר איך מזמינים שירות בפייבר שלב אחרי שלב ברמה הטכנית של איפה ללחוץ ומה לעשות בדיוק.

אתר האינטרנט הסלולרי שלי (אני בעל עסק להופעות בידור כאמן חושים, מופעי טלפתיה) התחרבש. אין לי מושג למה ואיך, כנראה שהחבר'ה בגוגל עשו מעט שינויים בדפדפן גוגל כרום שלהם, והקוד שכתבתי לאתר בעבר יצא מהסטנדרט וכעת נותרתי עם אתר סלולרי שבו התפריט למעלה ממוקם לא נכון, התפריט למטה ממוקם לא נכון, והתפריטים זזים מעט במקום להשאר סטטית במקום כאשר גוללים את העמוד. בעיה ויזואלית ותפעולית שמקשה על הגולש באתר האינטרנט שלי. זה היה נראה רע ולא מסודר.

אישית, יש לי ידע בבניה ותפעול של אתרי אינטרנט והייתי יכול לתקן את זה בעצמי, אבל ידעתי שזה עשוי לקחת זמן והעדפתי לחסוך אותו ממני. את התיקון צריך לאתר בקוד של אתר האינטרנט, להבין למה זה קורה, לתקן את הקוד, ואז לשכפל את התיקון ל-25 עמודים שקיימים באתר שלי – מטלה של 4-5 שעות בקלות. אני מעדיף להתרכז בשיווק, מכירות ובביצוע ההופעות בעסק שלי עצמן, ולא לטפל בקוד תוכנה במשך 5 שעות תמימות.

ניגשתי לפייבר ופתחתי מכרז עבור תיקון קוד באתר האינטרנט שלי, באמצעות שורת החיפוש בפייבר איתרתי אנשי תוכנה בתחום בניית האתרים, שיודעים לכתוב בשפת הקוד HTML – השפה שבה האתר שלי מעוצב ובנוי בה. קיבלתי רשימה של ספקים בתחום, והתחלתי לחקור אותם. התרכזתי יותר בחבר'ה שאולי טיפה יותר יקרים, אבל יסיימו מהר ויתנו תוצאה איכותית, לא היה אכפת לי לשלם כל עוד זה יתוקן היטב ומהר – הרגיש לי נורא לדמיין את עשרות הלקוחות שנכנסים לאתר האינטרנט שלי כל יום ורואים את האתר כל כך מעוות ויזואלית ולא מצליחים לתפעל את התפריטים!

מצאתי מישהו שנותן שירותים בסיסיים מאוד תמורת 5$, וידעתי שאני צריך לפנות אליו אישית כדי לתאר מילולית את העבודה, מאחר והיא לא לגמרי סטנדרטית ולא נכללת ברשימת השירותים אותם אותו פרילנסר מציע (לא מדובר בבנייה של אתר או עמוד, אלא בתיקון קוד קיים). כדי לקבל ביצוע מדויק ומהיר, כללתי גם תמונות ערוכות (באופן בסיסי, בצייר של ווינדוז, משהו שעשיתי תוך כמה שניות בודדות) של המצב הרצוי – למעשה – הבהרתי איך האתר נראה כרגע בסלולר ואיך הייתי רוצה שהדברים יראו בסלולר אחרי התיקון.

הוא נתן לי הצעת מחיר של 100$ לביצוע המטלה (כולל כל 25 העמודים אליהם צריך לשכפל את התיקון), התחייב לדיוק של 100% בביצוע, התחייב לשביעות רצוני ולתיקונים עד שאהיה מרוצה במידת הצורך (בסופו של דבר לא היה בכך צורך, התוצאה הראשונית שקיבלתי הייתה מושלמת). במקביל התכתבתי עם ספקים נוספים (חלקם זולים יותר) אבל הוא זה שנבחר על ידי, ויצאנו לדרך, שילמתי והזמנתי את השירות.

למחרת בערב קיבלתי ממנו הודעה שהתיקונים בוצעו. בדקתי והאתר הסלולרי שלי חזר להיות חתיך וסקסי שוב, לשביעות רצוני המלאה! סגרתי את ההזמנה מולו, דירגתי אותו בדירוג גבוה אותו יכולים לקוחות פוטנציאלים לראות בעתיד, וכתבתי לגביו שהוא הבין את הרצונות שלי במהירות, ביצע בצורה מושלמת תוך זמן קצר, ואני מאוד ממליץ לקחת את שירותיו.

במקביל הוא גם דירג אותי כלקוח (בשונה מכל תהליך לקוח מול ספק שאתם מכירים, כאשר משתמשים באתרי אינטרנט כדי להתחבר לספקים שלכם המון פעמים אתם גם מדורגים כלקוחות, וספקים יכולים להחליט שלא לעבוד איתכם במידה ואתם מסומנים כלקוחות בעייתיים / דורשניים מידי / לא תקשורתיים, או כל סיבה אחרת). הוא הוסיף הערה כתובה שהדרישות שלי היו ברורות ומפורטות (נקודת מפתח לביצוע מהיר – ניגע בזה עוד קצת בהמשך) ושהחוויה הייתה לו נעימה. 

 

איך עושים את זה בפועל – שלב אחרי שלב

אם כל מה שקראתם עד עכשיו היה נשמע לכם מעניין ואתם רוצים לנסות – אלווה אתכם שלב אחרי שלב במדויק, עם טיפים חשובים לאורך ההסברים.

 • ראשית, הכנסו לאתר פייבר והרשמו לאתר – בחינם כמובן – באמצעות כפתור Join שנמצא בצד ימין למעלה.
 • השתמשו בתיבת החיפוש בחלק העליון של האתר כדי להוציא חיפוש פרילנסרים. אל תהיו מפורטים אלא חישבו ברמת הכותרת או הכישורים. לדוגמא, אל תכתבו "תיקון אתר האינטרנט שלי", אלא במקום "אנשי פיתוח אתר אינטרנט" או "מקודדים בשפת HTML". החיפוש באנגלית בלבד כמובן.
 • על המסך תקבלו רשימה של ספקים שמציעים את מה שחיפשתם. השתמשו בתיבות הבחירה בחלק העליון, מעל התוצאות, כדי לצמצם את החיפוש שלכם ולדייק אותו, או כדי להציג את התוצאות לפי סדר החשיבות שלכם. תוכלו לצמצם ולמיין לפי שפות התכנות אותן הפרילנסר יודע, זמן ביצוע, תקציב, דירוג הפרילנסר ופרמטרים נוספים.
 • החלו לחקור את הפרילנסרים שמוצעים לכם. לחצו על הפרופילים שלהם כדי לעבור לעמוד שיפרט עליהם חוות דעת, מחירים, שירותים ומוצרים שהם מציעים, והיסטוריית הזמנות דרך האתר. כאשר אתם בוחנים את חוות הדעת עליהם, תתעדפו חבר'ה עם כמות גדולה של הזמנות, שאצלהם הדירוג גבוה, מישהו עם 200 חוות דעת בציון 4.7, עשוי להיות טוב יותר ממישהו עם 6 חוות דעת בציון 4.9. תעדפו פרילנסרים שמציעים כמות תיקונים מסויימת או תיקונים ללא הגבלה עד לשביעות רצונכם (בעבודות גרפיקה, לדוגמא). בחרו כמה שמוצאים חן בעיניכם ונראים לכם כהתאמה טובה עבורכם. בצד ימין תהיה טבלה עם קטגוריות והשירותים שאותו פרילנסר מציע, ומתחתיה הכיתוב "האם העבודה שלכם דורשת התאמה אישית מורכבת? קבלו הצעה מותאמת אישית". ברוב המקרים, אני ממליץ להשתמש באפשרות הזו ולא לקחת שירותים מוכנים מראש בפרופיל שמצויינים בהם המחירים.
 • במידה והעבודה שלכם פשוטה וישירה או מתוארת במדוייק ברשימת השירותים (והמחירים) אותן אותו פרילנסר מציע בפרופיל שלו – תוכלו לבצע הזמנה מיידית. ברמת העקרון עבור כל מטלה שאי אפשר לתאר באופן מוחלט בכמה מילים בודדות – זה לא מומלץ. לחצו על הכפתור להצעת מחיר מותאמת אישית ("Get a qoute" מתחת לטבלת המחירים והשירותים), תעלה חלונית שמבקשת ממכם לתאר את השירות בו אתם מעוניינים. היו מפורטים, חד משמעיים וברורים ככל האפשר! הנחיות ברורות ומדוייקות זה המתכון לשיתוף פעולה מוצלח דרך פייבר! האתר מצידו יעזור לכם להיות מדוייקים, על ידי כך שיציע לכם להוסיף קבצים מצורפים, לדייק את הדרישות שלכם מבחינת כישורים ויכולות הנדרשים לביצוע המטלה, מועד לקבלת תוצר, ותקציב. שגרו לפרילנסרים החביבים עליכם את הדרישות והפירוט, והמתינו עד לקבלת תגובה בתיבת ההודעות האישית שלכם באתר.
 • תוך זמן קצר תקבלו הצעת מחיר מאותם פרילנסרים, בדרך כלל כמה דקות עד כמה שעות בודדות. הפרילנסרים באתר יודעים שהם עלולים לאבד הכנסה במידה ולא יתנו שירות והצעות מחיר מהירות. בחרו בפרילנסר הדרוש ולחצו על Make an order כדי לצאת איתו לדרך. יתכן והוא יצטרך ממכם פרטים נוספים, גישות או הרשאות (לממשק ניהול האתר שלכם לדוגמא), או ישאל שאלות כדי להבין טוב יותר בדיוק מה אתם צריכים. פה אתם נמדדים כלקוחות – תקשורת טובה מול הספק שבחרתם לכם היא מתכון להצלחה וקבלת תוצר איכותי בזמן מהיר. 
 • בסיום, כאשר קיבלתם את התוצר ואתם מרוצים, בקשו גם את קבצי המקור – זה חשוב וקריטי (ויתכן כי הפרילנסר מצהיר מראש בטבלת המחירים והמוצרים שלו כי זה בתוספת תשלום, ודאו מראש לפני היציאה לדרך גם אם זה לא ברשימת המחירים שלו). אם ביקשתם עבודת גרפיקה, קבלו את קובץ המקור של הפוטושופ, לדוגמא. אם ביקשתם בניית אתר אינטרנט, שתהיה לכם גישה לקוד האתר ולניהול האתר, שלא יתאחסן ויתארח בשרתים של הפרילנסר. זה גם עוזר לכם לקבל את המקור של התוצר, ועל ידי כך לוודא שהפרילנסר נתן לכם מוצר ייחודי (ולא העתיק עבודת גרפיקה שעשה עבור לקוח אחר), וגם יעזור לכם במידה ועוד כמה חודשים או שנים תרצו לערוך או לשנות את התוצאה – תוכלו למסור לאיש המקצוע החדש (המקומי או המרוחק) שתבחרו את קבצי המקור כדי שישנה וישדרג אותם.
 • בסיום העבודה – חשוב מאוד לדרג את הפרילנסר ולקבל דירוג כלקוחות במקביל גם אתם. במידה ואתם לא מרוצים ממשהו, הורידו ניקוד בדירוג כדי שהלקוחות שיבואו אחריכם בתור ידעו על זה מראש. במידה ומגיעים לפרילנסר פירגונים – אל תחסכו. מערכת הדירוגים של האתר מניעה לקוחות פוטנציאליים עתידיים לנוע לכיוון החלטות, והפרילנסרים תלויים בה ברמה של חיים ומוות, למען המשכיות ופרנסה דרך פייבר.

 

אני יודע לעשות דברים שאנשים צריכים שיעשו עבורם – איך אני הופך למוכר בפייבר?

כאשר אתם מחוברים למשתמש שלכם בפייבר, בתפריט למעלה יש כפתור "Switch to Selling" – מעבר למכירה, בתרגום חופשי. באמצעות אותו פריט בתפריט תוכלו להפוך מקונים למוכרים. יעלה לכם על המסך טופס הרשמה ארוך ומייגע, בו תתנו פרטים מלאים לגביכם, לגבי השירותים והמוצרים שאתם מציעים, תבנו פרופיל עסקי מלא ומפורט, ותחשפו לראשונה לעמלות אותן פייבר מבקש עבור שימוש בפלטפורמה שלו. חשוב להבין שכדי להפוך למוכר מבוקש ומצליח בפייבר, אתם צריכים סבלנות ועצבים מברזל.

בהתחלה, תצטרכו להתמודד עם כמות נמוכה של הזמנות ולספק מחירים זולים (ולפעמים אפילו על גבול ההפסד) – וזה עד שתצברו הזמנות ודירוגים באתר ותוכלו להרים מחירים ולקבל יותר הזמנות. כדי להתחזק ולגדול בפייבר אתם צריכים לתת שירות מעולה, להיות תקשורתיים, הוגנים מול הלקוחות שלכם, ולספק מוצרים איכותיים ומשביעי רצון. רק ככה היסטוריית ההזמנות שלכם תגדל ותטפח עם הזמן ותקבלו דירוגים גבוהים שיביאו לקוחות נוספים וחדשים. בסופו של יום, אם התחזקתם וגדלתם בפייבר, חשוב להבין שאפשר בקלות לעשות הכנסה ולעבוד במשרה מלאה בפייבר, לקבל הזמנות על בסיס יומי ואפילו כמה פעמים ביום כל יום בהתאם לשירותים אותם אתם מוכרים, ולהרוויח כסף טוב.

 

פייבר פרו – Fiverr pro

עוד כמה מילים חשובות בנוגע לפייבר פרו – שירות ספקי הפרימיום של פייבר. אחרי זמן מסויים כמוכרים באתר, ובהנחה שאתם מוכרים שירותים יקרים ומקבלים דירוגים גבוהים והזמנות – תהפכו להיות ספקי שירות PRO – כלומר ספקי שירות שמסומנים על ידי פייבר כ"מקצועיים". בעת החיפוש, עולה פריט בתפריט העליון שנקרא "fiverr pro", והוא יקזז ספקי שירותים רבים מתוצאות החיפוש שהתקבלו. החיפוש המקוזז הזה שמור ללקוחות שמחפשים שירות מצוין ומעולה, יוקרתי והמון פעמים גם יקר (כלומר, פחות אכפת להם לשלם יותר), ומחפשים רק מקצוענים ברמה הכי גבוה שיש עבור העבודה אותה הם מציעים.

הספקים שנשארים ברשימת התוצאות אחרי שסיננתם ולחצם על fiverr pro הם ספקים מאומתים (כלומר, עברו תהליך אימות, בידוק ווידוא מול פייבר שכולל גם שיחות טלפון וגם מחקר של היסטוריית ההזמנות, התוצרים שהם סיפקו ווידוא שהביקורות שנתנו להם בפייבר לא מפוברקות או מזוייפות), כשרוניים ונותנים שירות יוצא דופן, אמין ואיכותי. כלקוחות – אם יש לכם מטלה מורכבת ואתם מחפשים את הקרם דה לה קרם – השתמשו בסינון fiverr pro. כמציעי שירותים, מוכרנים דרך פייבר, כמובן שהמטרה שלכם היא להגיע ולהיות ספק pro כמה שיותר מהר, ולהנות משטף הזמנות והאפשרות לגבות מחירים גבוהים יותר מבלי לפחד או לחשוש. לא כול סוגי השירותים מתאפשרים תחת fiverr pro, רק חלק מהמקצועות והמטלות המוכרות והפופולריות יותר.

פייבר
עוד בנושא צרכנות
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

a tax calculator
תכנון מס מקצועי לקראת פרישה

יוצאים לפנסיה? כדאי שתכירו את סעיף 125ד לפקודת מס הכנסה – פטור על רווחי הון אנשים שמשקיעים בניירות ערך נדרשים ברוב המקרים לשלם סכום גבוה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש