שינה איכותית: המפתח לבריאות טובה ותפקוד מיני מיטבי

שינה איכותית מהווה חלק חשוב וחיוני מהבריאות הפיזית והמנטלית של כל אדם. מחקרים רבים שנערכו בנושא הראו פעם אחר פעם, כי מחסור בשינה, או לחילופין, שינה מקוטעת ולא איכותית, מובילה להיחלשות מערכת החיסון, פגיעה במערכת העיכול וכמובן השפעה ניכרת על מצב הרוח והתחושה הכללית. 

שנת הלילה שלנו נועדה להטעין אותנו לקראת יום המחרת ולספק לגוף את האפשרות לנוח ולשקם את עצמו. אך מי שסובל מנדודי שינה, שנת לילה לא רציפה או מחסור קבוע בשעות שינה, עלול לגלות במהרה כי הוא סובל מתשישות, עייפות כרונית וחוסר חשק מיני.

במאמר זה נספק מידע חשוב וחיוני לגבי איכות השינה וההשפעה שלה על התפקוד המיני שלכם.

 

שינה איכותית חיונית לבריאות פיזית ונפשית

שנת לילה טובה חיונית הן למצב הרוח וליכולות הקשב והריכוז שלכם, והן לבריאות הפיזית של הגוף. מחקרים שנערכו בתחום הראו כי שינה איכותית חיונית גם לחשק המיני ולביצועים שלכם במיטה, מאחר ואנשים שישנים יותר נהנים מרמות אנרגיה גבוהות יותר וכמובן חשק מיני מוגבר. למעשה, אחד המחקרים חקר את הפעילות המינית של 171 נשים וגילה שתוספת של שעת שינה אחת מעלה את הסיכוי לפעילות מינית ביום המחרת ב-14%.

כמו כן, מחקר זה גילה כי נשים שנהנו משנת לילה ארוכה יותר חוו עוררות מינית מהירה יותר, בהינתן גירוי מיני. כלומר, מחקר זה הראה כי הצרכים הגופניים משפיעים באופן ניכר גם על הנפש וגם על החשק והתפקוד המיני. עם זאת, כדאי לדעת כי אם אתם סובלים מנדודי שינה או מחסור קבוע בשעות שינה, תוכלו לשפר את הביצועים שלכם במיטה באמצעות קמגרה או תחליפי וויאגרה אחרים.

מוצרי קמגרה כדאי להזמין בקמגרה פארם, על מנת ליהנות ממחירים אטרקטיביים ומשלוח מהיר עד הבית.

שינה איכותתית

השפעת השינה על התפקוד המיני

חשוב להבין כי אומנם הקשר בין איכות השינה ליכולות שלכם במיטה עדיין לא נחקרה מספיק, אך כל המחקרים בתחום תומכים בהשפעה הניכרת של השינה על איכות חיי המין שלכם. כמובן שהשינה אינה משפיעה רק על נשים, אלא ישנה השפעה משמעותית גם על התפקוד הגברי במיטה. מחסור בשעות שינה מוביל לרמות נמוכות של הורמון הטסטוסטרון, דבר שמוביל לעוררות מינית נמוכה יותר ואף לקושי להגיע לזקפה.

מחקר שנערך באוניברסיטת שיקגו מצא כי גברים שישנו פחות מ-5 שעות בלילה במשך תקופה של שבוע, סבלו מרמות טסטוסטרון נמוכות יותר, מאלו שישנו את מלוא שעות השינה שהגוף דרש מהם. מעבר לכך, חשוב לזכור כי הירידה בחשק המיני עלולה לנבוע גם בצורה עקיפה מהמחסור בשעות שינה, מאחר וקשיי שינה מובילים לרוב לתזונה עשירה בפחמימות, כפיצוי לתחושת העייפות ולמצב הרוח הבעייתי. ידוע כי תזונה לא נכונה, רמות נמוכות של ברזל ועודף משקל (הנובע כתוצאה מתזונה עשירה בפחמימות) פוגעים באופן ניכר בחשק המיני ובביצועים במיטה.

 

שינה איכותית מסייעת לתפקוד מיני טוב יותר

לא פעם ניתן לשמוע על בני זוג שנוהגים לישון ביחד, אך אחד מהצדדים סובל באופן כרוני ממחסור בשעות שינה, כתוצאה מהנחירות של בן או בת הזוג. אין ספק כי הדבר פוגע קשות באיכות החיים ועלול אף להוביל להצטברות של כעס וטינה כלפי בן הזוג הנוחר.

אומנם במצבים אלו ניתן לנסות להשתמש במכשירים שונים, שנועדו להפחית את עוצמת הנחירות, או לחילופין, לנסות להשתמש באטמי אוזניים, אך ברוב המקרים הפתרון היעיל ביותר טמון בשינה בחדרים נפרדים. אומנם מדובר על פתרון לא נפוץ, שרבים חוששים ממנו, אך למעשה פתרון זה יכול להציל את הזוגיות שלכם. הדבר נכון כמובן עבור כל אדם, אשר סובל מנדודי שינה או שינה עדינה, המופרעת מכל רעש ומכל תזוזה. לכן חשוב לא לחשוש ממעבר לחדרים נפרדים, מאחר והדבר יכול לשפר משמעותית את איכות השינה שלכם ואף לתרום המון לאיכות הקשר הזוגי.

שינה טובה יותר תתרום ליחסים קרובים ואינטימיים ותשפר את חיי המין, אשר לרוב נפגעים קשות כתוצאה מהמחסור החמור בשינה.

 

כיצד תוכלו לשפר את איכות הסקס למרות המחסור בשעות שינה?

נדב מהרצליה מספר כי הוא נהג לסבול במשך שנים מעייפות, נרגנות ומצב רוח בעייתי, כתוצאה מהמחסור הקבוע בשעות שינה. כמובן שהדבר פגע בכל תחומי החיים שלו, מאחר ואין זה פשוט להתמודד עם אתגרי החיים השונים, כאשר אתם סובלים מחולשה כרונית ומחסור באנרגיה.

נדב משתף כי הדבר פגע קשות במערכת היחסים הזוגית שלו ואף הוביל למחשבות על גירושין, מאחר וכל קונפליקט הפך לריב והחשק המיני נעלם לחלוטין מהמשוואה הזוגית. אך ברגע שהוא התחיל לצרוך תחליפי וויאגרה ולהשתמש במוצרי קמגרה, חלה תפנית משמעותית ביחסים שלו עם אשתו. הביצועים במיטה השתפרו, היחסים התחממו והדיבורים על גירושין נעלמו לחלוטין מהאופק.

בוריס מנתניה מספר שהוא ואשתו החלו לצרוך תחליפי וויאגרה טבעיים, מאחר והוא מעדיף להימנע מנטילת כימיקליים מיותרים. "חיפשתי פתרונות טבעיים ברחבי האינטרנט והגעתי לאתר של קמגרה פארם שהמליץ על דבש החשק. זה סיקרן אותי והחלטנו ביחד לנסות". הם רכשו את דבש החשק וגילו כי חיי המין שלהם השתפרו באופן ניכר, בזכות כפית אחת של הדבש אחת ל-3 ימים. מעבר לשיפור המשמעותי בחיי המין, הדבר אף תרם לתחושה הכללית וסייע לבוריס להרגיש נינוח ורגוע יותר.

 

כיצד לשפר את איכות השינה שלכם?

מעבר לשימוש בתחליפי הוויאגרה השונים, חשוב לנסות לפתור את הבעיה מהשורש. לכן אם אתם סובלים מבעיות בתפקוד המיני כתוצאה ממחסור בשעות שינה, כדאי לנסות לשפר את השינה שלכם. הדבר ישפיע כמובן לא רק על חיי המין שלכם, אלא על כל תחומי החיים, כולל היחסים עם הקולגות בעבודה, החברים ובני המשפחה שלכם.

  1. מומלץ להתחיל לאכול בצורה מאוזנת ומסודרת, על מנת להימנע מארוחות ליליות. ארוחת ערב מאוחרת עלולה להעמיס על מערכת העיכול, דבר שמתבטא לא פעם בקושי להירדם, או לחילופין, בשנת לילה מקוטעת ולא רציפה. ההמלצה הכללית היא להפסיק לאכול אחרי השעה 6 או 7 בערב ובכל מקרה להקפיד על ארוחה קלילה, שאינה מעמיסה על מערכת העיכול שלכם.
  2. מומלץ להתחיל לישון בשעות קבועות, כלומר להיכנס למיטה בכל ערב באותה השעה ולכוון שעון מעורר לשעה קבועה בשעות הבוקר, כולל בסופי שבוע ובחגים. בצורה כזו הגוף יתרגל לישון בשעות מסוימות ויצליח להירדם בצורה קלה ומהירה יותר.
  3. יש להקפיד על אווירה נעימה המתאימה לשינה, באמצעות הימנעות מאור חזק ורעש מיותר לפני השינה. המצב האידיאלי יכלול שימוש באור קטן ועדין, החל מרגע שקיעת השמש, במטרה להימנע מפגיעה בהפרשת הורמון המלטונין. מדובר על הורמון החיוני לשינה חזקה ורציפה, המופרש בשעות הערב באופן טבעי. אור חזק מפריע להפרשת המלטונין ופוגע באיכות השינה. כמו כן, כדאי להקפיד על מצעים נקיים, חדר מאוורר וממוזג ואווירה כללית רגועה ונינוחה.
  4. ניתן לצרוך תוספי תזונה שונים, שנועדו לשפר את איכות השינה. מגנזיום למשל, ידוע בתור מינרל שיכול לסייע להרפיית הגוף והוא מסייע לשנת לילה טובה יותר. כמו כן, ניתן להיעזר בעשבי מרפא שונים, המיועדים להרפיית הנפש ולסיוע במקרים של חרדות ומחשבות טורדניות.

 

לסיכום

שינה איכותית מהווה את המפתח לבריאות פיזית ונפשית. אם אתם סובלים מבעיות בתפקוד המיני, כדאי לשפר קודם כל את איכות השינה שלכם.

עוד בנושא כללי
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search