רשיומט – סקירה על השירות

רשיומט, עמדות ממחושבות של רשות הרישוי הממוקמות ברחבי הארץ, מאפשרות לקבל מידע על רישיון הרכב והנהיגה, ואף לבצע פעולות הקשורות אליהם. במאמר שלפניכם, תוכלו לגלות כיצד והיכן ניתן להשתמש ברשיומט. 

 

אנחנו – הישראלים, לא אוהבים להרגיש שאנחנו מבזבזים זמן. לכן, אם תשאלו ישראלי ממוצע ממה הוא סובל, סביר מאוד להניח שהוא יענה לכם 'פקקים ותורים'. בעבר, היינו צריכים לעמוד זמן רב בתור במשרד הרישוי, ולו רק בשביל לשלם את סכום האגרה עבור הנפקת רישיון רכב או רישיון נהיגה. הודות לעמדות רשיומט שנכנסו לחיינו זה לא מכבר, אנחנו יכולים לבצע פעולות שונות הקשורות לרישיון שלנו, ללא צורך בעמידה בתורים ארוכים ומייגעים. 

 

אילו פעולות ניתן לבצע בעזרת עמדת רשיומט?

כיום, משרד הרישוי לא מאפשר לשלם עבור הנפקת רישיון נהיגה חדש במשרד עצמו, וכן לא ניתן להגיע למשרד ולקבל העתק של הרישיון. זאת, בניסיונות לצמצם את התורים הארוכים והמסורתיים שהיו במשרד הרישוי, ש'זכו' לביקורת רבה לאורך השנים (ובצדק, יש להודות). את השירותים הללו – קבלת העתק של רישיון הנהיגה או רישיון הרכב, ותשלום עבור הנפקת רישיון נהיגה חדש, ניתן לבצע כיום בין היתר בעמדות הרשיומט, כמו גם באמצעות דואר ישראל, המוקד הטלפוני של משרד התחבורה בטלפון – *5678 או לחלופין באתר האינטרנט של המשרד.

עמדת רשיומט מהווה פתרון נוח ביותר, מכיוון שהיא ממוקדמת במקומות אסטרטגיים דוגמת קניונים, רשתות סופר פארם, דוכני קניות נוספים, משרדי הרישוי ברחבי הארץ, נמל תעופה בן גוריון ומקומות מרכזיים נוספים (אותם תוכלו לאתר באתר של משרד התחבורה), העמדה אינה נסגרת בשעות הלילה (ככל שהקניון לצורך הדוגמא פתוח גם הוא) וכן מאחר שלרוב העמדה תהיה ריקה וללא תור.

 

להלן רשימת השירותים אותן ניתן לבצע בעזרת עמדת רשיומט:

  • הנפקת רישיון רכב (במקרה שפג תוקפו של הרישיון הקודם, או במקרה שהרישיון התקף אבד), כולל תשלום עבור ההנפקה.
  • הנפקת רישיון נהיגה לתקופה זמנית (במקרה שפג תוקפו של הרישיון הקודם, או במקרה שהרישיון התקף אבד), כולל תשלום עבור שירות זה.
  • בירור מידע אודות ההיסטוריה של הרכב – ניתן לקבל מידע כולל אודות ההיסטוריה של הרכב, במטרה לרכוש או למכור את הרכב. בין היתר, המידע יכלול את רשימת הבעלים הקודמים של הרכב, שנת ייצור, שנת עלייה על הכביש, אי – אלו הגבלות שהוטלו על הרכב לאורך השנים ועוד. שירות זה יעלה למבקש השירות עשרה שקלים.
  • בירור כמות ומצב נקודות – ניתן לבקש בעמדה תדפיס המפרט את מצב הנקודות שיש לנהג המבקש, כולל דרישות לקורסים ולתיקונים בגין הנקודות והמועד לביצועם, ותוקפן של הנקודות. שירות זה יעלה למבקש השירות עשרה שלקים.  

 

איך עובד השירות בעמדת רשיומט?

בכדי להנפיק רישיון רכב או לחלופין רישיון נהיגה (או שניהם בעת הצורך) בעזרת עמדת רשיומט, בראש ובראשונה יש לגשת לעמדה שכזו. לאחר שהגעתם לעמדה, יש לבחור את אחת מבין שתי האפשרויות הבאות: רישיון רכב או רישיון נהיגה. לאחר מכן, תופיע דרישה על צג המסך של העמדה, במסגרתה יש להזין מספר תעודת זהות.

במקרה שבשלב הקודם נבחרה אפשרות של רישיון רכב, יש להזין גם את מספר הרכב. עם סיום הזנת הפרטים האישיים, יש לבצע תשלום עבור השירות הנבחר באמצעות כרטיס אשראי בלבד. חשוב להדגיש זאת, מאחר שלא ניתן לבצע תשלום במזומן בעמדת הרשיומט (נכון לכתיבת שורות אלו). כמו כן, יש לחתום על המסך בעזרת עט ייעודי הממוקם לצד המסך. 

הפעולה שבוצעה באמצעות עמדת הרשיומט, תקפה מרגע שהשירות בעמדת הרשיומט הסתיים. כלומר, אם לצורך הדוגמא הונפק רישיון נהיגה זמני, רישיון זה תקף מרגע שהסתיים השירות בעמדה ותדפיס הרישיון הגיע למבקש השירות. 

 

פעולות אותן לא ניתן לבצע בעמדת הרשיומט

יש אשר לא ניתן לבצע בעמדת הרשיומט את אחד השירותים שהעמדה מספקת:

  • בדיקות ראייה של הנהג המבקש שירות לא השולמו (או אם תוצאות הבדיקה טרם הוזנו ועודכנו במערכת של משרד הרישוי).
  • לא קיימת תמונה של מבקש השירות במאגר של משרד התחבורה.
  • קיימת הגבלה כלשהי של רשות הוצאה לפועל על מבקש השירות.

במקרים שכאלו, יש לפנות למשרד הרישוי.

בכל מקרה של שאלה או בקשה בנוגע לעמדת הרשיומט, ניתן לחייג למוקד הטלפוני של שירות הלקוחות בטל' – *5678.

רשיומט
עוד בנושא צרכנות
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

a tax calculator
תכנון מס מקצועי לקראת פרישה

יוצאים לפנסיה? כדאי שתכירו את סעיף 125ד לפקודת מס הכנסה – פטור על רווחי הון אנשים שמשקיעים בניירות ערך נדרשים ברוב המקרים לשלם סכום גבוה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש