רב קו – איך מטעינים והיכן?

כרטיס הרב קו, באמצעותו אנו יכולים לשלם על נסיעות בתחבורה ציבורית, משמש מאות אלפי אנשים בישראל מדי יום. כדי להשתמש בכרטיס הרב קו, יש להטעינו מעת לעת. איפה אפשר להטעין את כרטיס הרב קו וכיצד ניתן לעשות זאת? עשינו סדר בנושא.  

 

עד לא מזמן, היה ניתן להטעין את כרטיס הרב קו בעזרת נהגי האוטובוסים השונים. כל שהיה עלינו לעשות הוא להגיש לנהג את כרטיס הרב קו, ולנקוב בסכום הרצוי לטעינה. הנהג היה מעדכן את הכרטיס ומושיט לנו אותו בחזרה. תהליך זה היה חוזר על עצמו מעת לעת. לאחרונה, הוחלט לבטל את אפשרות הטעינה באוטובוסים, במטרה שלא לעכב את נהג האוטובוס בנסיעתו או חלילה להסיח את דעתו. במקום הטענת כרטיס הרב קו באוטובוס, ניתן היום להטעין את הכרטיס באמצעות מספר אפשרויות – קיימות עמדות הטענה בכספומטים למיניהם, דוכני הטענה ייחודיים בחנויות שונות ובעסקים מסוימים, אפליקציות ייעודיות ועוד.  

 

הטענת כרטיס רב קו בעזרת אפליקציה

ניתן להטעין את כרטיס הרב קו (רו קב) באמצעות אפליקציה ייעודית. נכון לכתיבה שורות אלה, האפליקציה מיועדת למכשירי אנדרואיד מתקדמים בלבד. משתמשי אייפון ושאר בעלי מכשירים סלולריים, לא יכולים להטעין את כרטיסם דרך אפליקציה זו. על מנת להטעין את כרטיס הרב קו דרך האפליקציה, יש להיכנס לאפליקציה המכונה רב – קו אונליין, ולאחר מכן להצמיד את הכרטיס לרכיב NFC אשר ממוקם בגב מכשיר האנדרואיד עד אשר ישמע צליל. עקבו אחר הוראות אשר יופיעו על צג המסך, כגון – 'יש להצמיד ולהחזיק את הכרטיס מבלי להזיזו' וכדומה. באפליקציה תוכלו לבחור להטעין את כרטיס הרב קו באמצעות מספר אפשרויות הטענה בסכומים שונים. תוכלו גם לעקוב אחר הסכום המצוי כעת בכרטיס, היסטוריית הפעולות שביצעתם עימו ועוד. 

 

הטענת כרטיס רב קו בכספומטים

ניתן להטעין כרטיסי רב קו בכספומטים מסוימים הנקראים כספונטים. יש להיכנס תחילה לאתר רב קו, להזין את מספר הכרטיס המופיע על גביו, ולהזמין טעינה וחוזה נסיעה באתר. בכספונטים יש להכניס את הכרטיס עבורו הוזמן חוזה נסיעה, ולעקוב אחר ההוראות שיוצגו על גבי המסך כך שכרטיס הרב קו יתעדכן.   

 

הטענת כרטיס רב קו בבתי עסק ובחנויות

בדומה לאפשרות הטעינה בכספונטים, ניתן להטעין את הכרטיס בחנויות ובתי עסק שונים. היכנסו לאתר רב – קו או לאפליקציה וגלו היכן ממוקם דוכן ההטעה הקרוב לאזורכם. דוכני ההטענה ממוקמים לרוב ברשתות סופר פארם, קופיקס, AM – PM, סיטי מרקט וחנויות ובתי עסק נוספים. 

 

הטענת כרטיס רב קו בטלפון

תוכלו להטעין את כרטיס הרב קו האישי שלכם באמצעות יצירת קשר עם נציג מהמוקד הארצי, בטל' שמספרו 03-7350199, וכן *3133. עם סיום ההטענה בדרך זו, הסכום שבחרתם לשלם יירשם בנתוני החברה, אך כדי שתוכלו להשתמש בסכום זה עליכם להגיע לאחת עמדות ההטענה על מנת לעדכן את הכרטיס.  

 

הטענת רב קו בתחנות תחבורה הציבורית

כאמור, דוכני הטענה ייעודיים לכרטיס רב קו ממוקמים בסמוך לתחנות תחבורה ציבורית רבות. בין היתר, תוכלו להטעין את כרטיסכם בתחנות רכבת ישראל השונות (כאשר ניתן לבקש גם מפקיד בדוכן הרכבת להטעין את הכרטיס). בנוסף, תוכלו להטעין את הכרטיס בעמדות תל – אופן המפוזרות ברחבי העיר תל אביב, כאשר התשלום מתבצע באמצעות כרטיס אשראי בלבד, וכן בסמוך לתחנות הרכבת הקלה בירושלים, שם ניתן לשלם הן במזומן והן באמצעות כרטיס אשראי.  

 

אפשרויות רכישה נוספות אצל נהג האוטובוס

כאמור, בשונה מעבר, לא ניתן לרכוש כרטיס רב קו (כרטיס רו קב) רגיל אצל נהג האוטובוס או להטעינו. יחד עם זאת, ניתן לרכוש אצל נהג האוטובוס כרטיס רב קו אנונימי, ללא תמונה ושם המופיעים על גביו. מחיר כרטיס זה הינו 10.90 ₪, והוא איננו חד פעמי ומיועד גם לנסיעות עתידיות. רב קו זה מעט מוגבל ביחס לרב קו הרגיל, בכך שלא ניתן להטעין בו חוזי נסיעה בסכומים גבוהים, אין אפשרות לקבל דרכו הנחות נסיעה עבור סטודנטים, תלמידים, גמלאים ושאר הנחות, וכן אין ביטוח על הכסף הצבור בו במקרים של אובדן או גניבה. 

בנוסף, ישנם קווי אוטובוס מסוימים בהם ניתן להטעין את כרטיס הרב קו באוטובוס. הקווים האלו שייכים לחברות מטרופולין ודן ביישובים הבאים: סביון, גני תקווה, כפר סיר, ירושלים, מעש, גת רימון, פתח תקווה, יהוד מונסון, יגל, גבעת שמואל, בני ברק, אחיעזר, סביון, אור יהודה, מגשימים, גבעתיים, כפר חב"ד, חמד, אור יהודה, בית דגן, תל אביב – יפו, גנות, אזור, חולון, משמר השבעה, ראשון לציון, מקווה ישראל, שורש, באר יעקב, בת ים, ניר צבי, לוד, רמלה וכן זיתן. בקווים אלו, ממשיך לפעול ההסדר הישן במסגרתו ניתן להטעין את כרטיס הרב קו באוטובוס. יתכן כי בעתיד הסדר זה ישתנה.

רב קו
עוד בנושא צרכנות
חיסכון ותוכניות חיסכון חוץ בנקאיות
תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות

מדיניות מחיה של "מהיד לפה" היא מושג המייצג מצב של בסיס פיננסי צר המספק בקושי צרכים מינימליים. כדי למנוע תקופות רעועות כלכלית, יועצים פיננסיים ממליצים

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search