קורסים מקוונים – למי כדאי לנסות

קורסים מקוונים זהו הדבר הבא בעולם הלמידה. נכון, הקורסים הפרונטליים ימשיכו לחיות, אך יותר ויותר נראה קורסים מקוונים, בכל העולם, וגם בישראל.

קורס מקוון, קורס אינטרנטי, קורס דיגיטלי , קורס און ליין, קורס למידה מרחוק, הם כולם מושגים נרדפים כשהמכנה המשותף לכולם הוא למידה באמצעות רשת האינטרנט. זה יכול להיות דרך המחשב הנייח או הנייד, טאבלט או גם דרך הטלפון החכם.

העולם צועד לכיוון של למידה מקוונת בצעדים מהירים הרבה יותר ממה שחשבנו. סקרים שנערכו בארצות הברית בשנת 2019 מלמדים כי ישנה התרחבות ניכרת של היקף הלומדים בקורסים מקוונים באוניברסיטאות, ולא רק. גופים רבים ואושיות מקצועיות שונות מעדיפים לחלוק את הידע שלהם עם אנשים רבים באמצעות הלמידה המקוונת. זהו טרנד שהתחיל בארצות הברית, אך כבר כבש בסערה את כל העולם.

 

קורסים מקוונים – מהם הסוגים השונים של הקורסים?

ספרים דיגיטליים מחליפים בהצלחה את הספרים הקלאסיים שהודפסו בבתי דפוס. הספרים הדיגיטליים היו הראשונים מבין המוצרים הדיגיטליים השונים והם העבירו מידע רב ועדכני. אנשים שבעבר רצו להעביר את הידע שלהם, אך התקשו לעמוד במורכבות ובעלויות של הספרים הקלאסיים, עושים זאת בקלות ובעלויות זולות באמצעות הספרייה הדיגיטלית. בספר דיגיטלי קל מאוד לעדכן ולחדש את המידע, אין צורך להוציא לאור מחדש את הספר, פשוט מעדכנים אותו בתהליך קל, פשוט וללא עלויות כספיות.

מוצרי שמע הם מוצרים דיגיטליים נפוצים מאוד. הם יכולים להיות גרסה מוקלטת של ספר דיגיטלי , של קורס דיגיטלי כמו למשל, קורס ללימוד שפות, קורס ליווי לדיאטה ועוד.

מוצרי וידאו הם הדרך הנפוצה ביותר להעברה של קורסים בלמידה מרחוק. לכל מרצה ולכל ארגון יש את הדרך משלו להפיק קורס מקוון. יש קורסים שבהם מצולם המרצה לאורך קורס הפרונטלי והוא מוחשי כמעט כמו הקורס הפרונטלי ויש קורס המורכב מסרטונים מוקלטים, מצגות, סרטוני הנפשה ועוד.

קורסים באמצעות וידאו יכולים להיות במודלים שונים. הם יכולים להיות קורסים א- סינכרוניים, קורסים שבהם הלומד צורך אותם בזמנו החופשי או קורסים סינכרוניים שבהם המרצה והלומד נמצאים במקומות שונים, אך באותו זמן, והקורס מועבר בזמן אמת ומאפשר אינטראקציה בין הלומד ובין המרצה.

 

בואו להכיר את כל היתרונות של הקורסים המקוונים!

לוח זמנים עצמאי

קורס מקוונים אתם לא מחויבים לאף לוח זמנים. אתם תוכלו לקבוע לעצמכם את הזמן שבו תרצו ללמוד את הקורס. קורסים דיגיטליים מעניקים לכם גמישות ואפשרות לבחור את השעה הנוחה לכם ללימודים. אם אתם אנשים של לילה, תוכלו ללמוד אותם בשעות הלילה המאוחרות ואם אתם מרוכזים יותר בשעות הבוקר, תוכלו ללמוד אותם בשעות הבוקר. אם אתם עובדים בבוקר, תוכלו ללמוד אותם מחוץ לשעות העבודה ואם יש לכם ילדים קטנים, תוכלו למצוא מספר שעות שקטות ולנצל אותן ללמידה.

למידה מכל מקום

קורסים מקוונים אפשר ללמוד מכל מקום. גם אם אתם גרים ביישובים קטנים במקומות מרוחקים, בצפון הרחוק או בדרום, אתם לא חייבים להגיע אל הערים הגדולות כדי ללמוד ולבזבז זמן רב בנסיעות בתחבורה ציבורית או ברכב הפרטי, לחסוך בהוצאות הדלק, חניה ועוד. מכל מקום שבו יש חיבור לרשת האינטרנט, אפשר להתחבר אל הקורס וללמוד.

למדיה בקצב שמתאים לכם

קורס בסגנון א- סינכרוני מאפשר לכם ללמוד בקצב שלכם. אם אתם איטיים יותר או שאולי יש לכם פחות זמן, אתם קובעים את קצב הלימוד, וגם להיפך, אם אתם מהירים אתם יכולים להאיץ את הקצב. ובנוסף, לכל קורס מצורף סילבוס, אם אתם כבר מכירים חלק מתכני הקורס, אתם יכולים לדלג עליהם ולהאיץ את הלמידה.

חסכון בזמן נסיעה

הקורס המקוון פותר את בעיית לחץ הזמן, בעיה האופיינית כמעט לכולם בעידן המודרני. כאן לא תידרשו לנסוע לקורס, לפעמים גם אחרי שעות העבודה, תוכלו לנצל את הזמן הפנוי שלכם ביתר יעילות ולנצל את הזמן המתפנה ללמידה מרחוק. בעידן הטכנולוגי זה הפך כמעט למחזה נפוץ בעולם ועכשיו גם בישראל. אנשים רבים מנצלים את שעות הנסיעה ללמידה. כל מי שנוסע ברכבת לעבודה, למשל, יכול להעיד על מספר גדל והולך של לומדים המנצלים את זמן הנסיעה לרכישת ידע.

דרך הלמידה – עם או בלי הפסקות

אם אתם לא מסוגלים לשבת שעות ארוכות בחדר סגור, אם אתם סובלים מכאבי גב או סתם מתחילים להשתעמם אחרי כמה שעות. בלמידה מרחוק זה לא יקרה. אתם יכולים לעשות הפסקה, לעמוד, ללכת, לשחרר את השרירים, להוציא קצת אנרגיה ולחזור ללמוד. ואם אתם מרגישים כלואים בין ארבע קירות, תוכלו לקחת את המחשב הנייד לבית קפה נחמד, להחליף אווירה ולהמשיך ללמוד.

הסבה מקצועית נוחה

קורסים מקוונים מאפשרים לכם לעשות הסבה מקצועית, בזמן שלכם, בקצב שלכם ובתקציב שלכם. אתם לא חייבים להירשם לקורס פרונטלי, לעמוד בלוח הזמנים של הקורס ובתשלומים הנקבעים מראש. אחת מהמעצבות הגרפיות המובילות בתחום מספרת כמעט בכל ריאיון איך היא הפכה ממנהלת חשבונות למעצבת גרפית מפורסמת ומבוקשת. את כל ההשכלה שלי, היא מספרת, רכשתי דרך האינטרנט. בשעות הפנאי, אחרי שעות העבודה,  ובהתאם לתקציב הפנוי שהיה לי בכל  תקופה, התחלתי ללמוד עיצוב גרפי דרך רשת האינטרנט. מיום ליום רכשתי יותר ידע עד שהחלטתי לקפוץ למים, לעזוב את המקצוע הישן ולפתוח בקריירה חדשה.

להריץ קדימה ואחורה

צפיתם בקורס הדיגיטלי ולא הבנתם משהו, אתם יכולים להריץ את הקורס אחורה ולחזור על זה שוב ושוב. במהלך הקורס אתם יכולים גם להתאמן ולתרגל בזמן אמת. אם למשל, רכשתם קורס לפרסום ממומן בפייסבוק או בגוגל, אתם יכולים ללמוד שלב, לעשות הפסקה מהלימוד, לפתוח את תוכנת הניהול בפייסבוק, לבצע  את הפעולות שלמדתם, ואם הבנתם להמשיך הלאה לשלבים הבאים.

איכות הקורס עולה

קורסים של למידה מרחוק הם קורסים שבהם יש דגש רב על התכנים ועל סדר הלימוד, קורסים שבהם תקבלו ידע מושלם יותר מאשר בהרצאה בקורס פרונטלי. כאשר המרצה מכין מראש את החומר הנלמד הוא בונה תכנית מסודרת ולא שוכח ולא מפספס שום דבר. הוא אסף את החומר בצורה מסודרת, ארגן אותו ורק אחר כך צילם או הקליט.

מחיר

קורסים דיגיטליים הם קורסים זולים יותר. הם חוסכים למרצים עלויות רבות כמו שכירות של המקום, שכר לימוד של המרצה, עלויות שימוש בחומרים, כמו חומרים מודפסים ועוד עלויות המשוקללות במחירים של הקורסים הפרונטליים.

 

קורסים מקוונים – למי הם מתאימים?

  • קורסים מקוונים מתאימים לאנשים שקטים, מאופקים או ביישנים שלא מרגישים נוח בקבוצות גדולות שבהם הם לא מצליחים להגיע לידי ביטוי ולהיפך, קורסים מקוונים לא מתאימים לאנשים שאוהבים אינטראקציה עם אנשים אחרים, שזקוקים לתמיכה בלמידה ומתקשים ללמוד כשהם לבד.
  • קורסים מקוונים מתאימים לאנשים בעלי משמעת עצמית ומוטיבציה גבוהה שאינם צריכים מורה בסביבה כדי להמשיך בלמידה, לעמוד ביעדים ולסיים את הקורס.
  • קורסים בלמידה און ליין מתאימים לאנשים בעלי אוריינות דיגיטלית המסוגלים להתמודד עם תקלות ובעיות בלמידה כמו איכות הקול, קטיעה של השידור ותקלות נוספות המאפיינות לעתים את רשת האינטרנט.
  • הקורסים מתאימים לאנשים בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה מאחר ובקורס המקוון אין חברים אשר מדרבנים אתם ללמוד או להצטיין בלימודים, לאנשים היודעים לארגן נכון את הזמן ולבעלי יכולת וכישורים של התבטאות בכתב.
  • הקורסים מתאימים לאנשים בעלי סקרנות ואינטליגנציה המעוניינים לרכוש ידע, אך אין להם מספיק זמן פנוי כדי ללמוד לימודים פרונטאליים סדירים.
  • קורסים און ליין מתאימים לאנשים הגרים במקומות מרוחקים שצריכים לבזבז זמן יקר ועלויות נסיעה גבוהות כדי להגיע אל מרכזי הלימוד.
  • קורסים מקוונים לא מתאימים ללמידה הדורשת אימון או שימוש במעבדות וכו'.

קורסים מקוונים

 

לסיכום

קורסים מקוונים זהו אחד מהתחומים החמים בעולם האינטרנט. הזמינות, העלויות הנמוכות, יחסית, הנוחות והשפע הרב של הקורסים שמציעה הרשת מאפשרים לכל מי שמעוניין לרכוש ידע והשכלה מקצועית ללמוד בקצב שלו ומתוך נוחות מרבית.

קורסים מקוונים ראשית
עוד בנושא צרכנות
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

תכנון מס מקצועי לקראת פרישה

יוצאים לפנסיה? כדאי שתכירו את סעיף 125ד לפקודת מס הכנסה – פטור על רווחי הון אנשים שמשקיעים בניירות ערך נדרשים ברוב המקרים לשלם סכום גבוה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש