ערכת לידה – מה יש בתוכה? כמה היא עולה? איפה משיגים אותה?

ערכת לידה היא שם לערכות במחירים סמליים (או חינם) ובהן יש מוצרים לקראת לידה, או מוצרים לשימוש ההורים והילוד מיד אחרי הלידה.

הרעיון שמאחורי הערכות האלו פשוט – רשתות שמשווקות מוצרים לתינוקות וללידה מפנקות את היולדת הטרייה ובן זוגה בדוגמיות מוצרים בחינם או כמעט בחינם, בתקווה שהמוצרים ימצאו חן בעיניהם וירכשו לעצמם מלאים של חלק מהמוצרים אחרי ההתנסות. בעצם, יש פה מהלך שיווקי די חכם שמתבסס על ההבנה שהורים טריים הם פוטנציאל להזמנות עתידיות רבות, רק צריך לגרות אותם מעט בהתחלה ולתת להם להתנסות כדי שהם יפתחו רצון ותלות להזמין עוד מהמוצרים.

זוהי, לפחות, ההגדרה של ערכת לידה בארץ.

בחו"ל בחלק מהמדינות – ערכת לידה היא דבר שונה לחלוטין.

מדובר על ליין של מוצרים שניתן חינם ואין מאחוריו מטרות שיווקיות או מטרות רווח. בפינדלנד או בסקוטלנד, לדוגמא, המדינה מעניקה לכל יולדת ערכת לידה חינם מפנקת מאוד מיד אחרי הלידה, כדי לתמוך באזרחי המדינה, ולאפשר לכל תינוק או תינוקת שנולדו "התחלה שווה בחיים".

הערכות מטעם המדינה מאוד מקיפות ומכילות עשרות רבות של פריטים, ביניהם מצעים, שמיכות, משטחי החתלה, בגדים לתינוק (ולא מעט בגדים), מד חום, מספריים קטנים, רפידות הנקה, תחבושות לאישה, ועוד. אפילו קונדומים כלולים בערכה, כי מרגע שיצא התינוק, אפשר להכנס שוב להריון…

 

ערכות לידה בארץ – תכולה, איך משיגים, מחירים

כל המידע שמופיע כאן למטה עשוי להשתנות, הוא נכון לשנת 2020 אבל רשתות השיווק מחליפות מידי פעם את המחירים ואת התכולה לפי מלאי ושיתופי פעולה עם הספקים השונים.

שימו לב – כדי שלא לנצל לרעה את כל נושא ערכות הלידה, ברוב המקומות ידרשו לראות תעודת לידה מסודרת ותעודת זהות כדי לנהל רישום של מי שקיבל כבר ערכת לידה.

ערכת לידה של סופר פארם – טיטולים, תחליף חלב, מוצרי טיפוח, מוצרים למכונת הכביסה, ועוד. עלות הערכה 9.90 ש"ח, מידי פעם המחיר עולה ל- 14.90 ש"ח מעת לעת, תתמודדו עם זה, נכון? כדי להשיג את הערכה יש להכנס לאתר של סופר פארם ולמלא טופס דיגיטלי שיקנה לכם ברקוד איתו תאספו את הציוד, והאיסוף הוא מאיזה סניף של סופר פארם שתבחרו – כדאי לוודא מלאי מראש לפני ההגעה. ניתן להזמין את הערכה לכל היותר 3 חודשים מרגע שהלידה התרחשה.

ערכת לידה של שילב – מוצצים, רפידות הנקה, קרם להחתלה, תיק קטן לתלייה על עגלה, תחליף חלב ועוד. קבלת הערכה באמצעות טופס באתר של שילב, שמספק לכם קוד איתו אתם ניגשים לכל אחד מהסניפים של שילב, יחד עם תעודת לידה ותעודת זהות. עלות הערכה 29.90 ש"ח.

ערכת הלידה של סימילאק – בערכה יש קרם החתלה, מוצצים פשוטים, תיק קטן, ציוד לחילוק מנות תחליפי חלב, תחליף חלב, טיטולים ועוד.

כדי לקבל את הערכה יש להצטרף למועדון הלקוחות של סימילאק, אין דמי חבר, ולהוסיף 40 ש"ח,כמובן שאתם הופכים להיות מטרה שיווקית ומוסרים על הדרך לסימילאק פרטים ליצירת קשר עמכם. לא צריך להגיע לשום סניף או מקום, הערכה ניתנת במשלוח עד הבית – אז יחסית לערכת לידה זה יקר, אבל המשלוח עד הבית בהחלט מפצה על כך.

ערכת הלידה של רשת מוצצים – בערכה יש אלכוג'ל, מוצרי קוסמטיקה, מוצרי רחצה, טיטולים, משחת החתלה ועוד. את הערכה מקבלים באמצעות מילוי טופס דיגיטלי באתר של מוצצים, והדפסת קופון שמתקבל בסיום על המסך בסיום המילוי. עם הקופון ניגשים לכל סניף של רשת מוצצים ומקבלים את הציוד. עלות הערכה 25 ש"ח.

ערכת הלידה של פמפרס – ערכה חינמית לחלוטין ומשתלמת מאוד, במסגרתה תקבלו חבילת טיטולים מסדרת "פרימיום" האיכותי ביותר שהחברה מציעה, ובה 26 טיטולים מותאמים לגיל של ימים בודדים.

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל את החבילה בחינם זה להכנס לאתר פמפרס ולהרשם אליו באמצעות פרטים מזהים, עליכם בעת ההרשמה גם לבחור את סניף הרשת אליו תיגשו כדי לאסוף את המתנה שלכם. בסיום הטופס יופיע קוד שעליכם למסור לנציג בחנות.

כמובן שבחנות ינסה המוכר להרחיב את איסוף המתנה לכדי רכישה בתשלום של מוצרים נוספים, וגם אם לא – יש סיכוי טוב שתאהבו את הטיטולים ותמשיכו לרכוש אותם אחרי החבילה הראשונה. 

ערכת הלידה של צעדים ראשונים – בערכה ניתן למצוא סל מוצרים דינמי שמשתנה לעיתים תדירות, ומכיל מוצרים יעילים לתקופה שאחרי הלידה. המוצרים מגיעים אליכם עד הבית, אבל לא על ידי שליח, על ידי מדריכת לידה שתעביר לכם הדרכה בכל מה שנוגע לדברים שחשוב לדעת אחרי הלידה.

אתם מנחשים נכון, מדריכת הלידה מעבירה הדרכה יעילה שתעזור לכם, אך כמובן שבשורה התחתונה מדובר באשת מכירות.

משלמים 25 ש"ח כדי לקבל את סל המוצרים ואת המדריכה שמגיעה איתו, וכשהיא מגיעה אליכם היא כמובן תנסה למכור לכם מוצרים נוספים.

חלק מהמוצרים שהיא תציע מאוד חשובים ואיכותיים, הפעילו שיקול דעת ואל תהפכו את ערכת הלידה הזו להוצאה כבדה.

ערכת לידה של אתר האינטרנט מאמא גורו – האתר מציע ערכות לידה במחירים קצת פחות סימליים. עדיין, לא מדובר במחירי רווח מלא, אבל הוא נותן מענה יקר ויוקרתי יותר ליולדת. הערכות נעות בין מגוון מוצרים והיקפים, ומחירים של 40 ש"ח ועד 130 ש"ח. כדי לבדוק אילו מוצרים וכמויות מצויים בכל ערכה ואת המחירים של כל ערכה יש להכנס לאתר האינטרנט, ובאזור של ערכות הלידה אתם מעלים צילום של תעודת הלידה.

לאחר מכן תמלאו טופס ויגיע אליכם קופון בהודעת SMS למכשיר הסלולרי.

דוגמיות חינמיות מארגונים נוספים – רשתות ציוד לתינוקות רבות מציעות דוגמיות חינמיות שלא כחלק מערכות לידה. עליכם לפנות בטלפון או במייל לחברות ולבקש דוגמית חינם שתגיע אליכם בדואר, כדי שתוכלו להחליט האם מדובר במוצר טוב עבורכם ועבור הילוד החדש. בין החברות והמוצרים: שמן ניקוי לאמבט של בלניאום, תחליף חלב של נוטרילון או מטרנה, משחת החתלה של בייבי פסטה או מאמי קר, רפידות ההנקה של לנסינו, ועוד.

ערכות לידה של רשתות שיווק למזון וסופרים – ערכות לידה מטעם רמי לוי או שופרסל הולכות ובאות, התוכן משתנה והמחירים משתנים, ולמעשה חלק ניכר מהזמן אין כלל וכלל ערכות במלאי.

כדאי לבדוק סמוך ללידה אם רשתות השיווק הללו מציעות בעת הזו ערכות לידה. כשיש ערכות לידה מטעם רשתות השיווק של המזון, הן מפנקות במיוחד! בדרך כלל משלמים 10 ש"ח לחבילה ענקית של מוצרים. שווה לבדוק ולברר, הלוואי שיש במלאי.

 

התנסות במוצרים ודוגמיות חינמיות במקומות אחרים

לפני הלידה, בתי החולים מקיימים כנסים גדולים שאליהם מגיעות נשים רבות בהריון, ובהם אפשר לקבל מגוון ערכות ודוגמיות חינם. הכנסים האלו להריוניות הן כחלק מהמאמצים של כל בית חולים להביא אותך ללדת דווקא אצלהם.

בכנסים האלו יתנו לכם להסתובב ולאסוף מוצרים, דוגמיות ומתנות חינם, ובהרבה מהם יש הרצאות והדרכות מעניינות ומועילות. בתקופת הקורונה – בתי החולים לא מקיימים, נכון לעת זו, את הכנסים, אך ברגע שההגבלות יקבלו הקלות הכנסים יחזרו כמובן.

 

לידות מרובות תינוקות – אקסטרא ערכות לידה ודוגמיות!

רוב המקומות שמציעים ערכות לידה ודוגמיות של מוצרים, יכפילו את הכמות במקרה של לידת תאומים, וישלשו את הכמות במקרה של לידת שלישייה. הרי ברור שאם נולדו יותר תינוקות אתם תזדקקו לכמויות גדולות יותר כדי להתנסות ביעילות במוצרים, וברשתות והחנויות השונות יודעים זאת ופשוט מפנקים בכמות גדולה יותר, ואם זה בחינם – אז כפול בחינם, אם זה בעלות, בתוספות סבירות לעלויות של הערכות.

 

חשוב לדעת על ערכות הלידה

זה כיף לקבל מתנות, וזה כיף לשלם מחירים סמליים על מוצרים טובים ואיכותיים. זכרו תמיד שהמטרה הראשית של ערכות הלידה היא לא להרעיף מתנות לכל דורש, וכי אתם מתנהלים מול חנויות ציוד ורשתות שיווק, והרעיון הוא שבאמצעות ערכת לידה אתם מגיעים לחנות, מגיעה אליכם אשת מכירות, אתם מגיעים לכנס או מוסרים פרטים ליצירת קשר עמכם – המהלך הוא שיווקי.

שימרו על עצמכם מפני הוצאות מיותרות והפעילו תמיד שיקול דעת, גם אם נציג המכירות שמוסר לכם את ערכת הלידה מקשה עליכם את איסוף המתנות שלכם מבלי להוסיף מוצרים נוספים בעלויות נוספות.

אפשר לקנות מעבר לערכה ומומלץ להשאר פתוחים – כי בערכות יש מוצרים טובים, וחלקם יתאימו לכם ולתינוק שלכם, ויהיה נחמד להתנסות ולשפוט את האיכות ולרכוש במחיר מלא בעתיד.

אם המתנה או הערכה לא מגיעות אליכם במשלוח או בדואר, כדאי מאוד לחייג לסניף שממנו אתם הולכים לאסוף את ערכת הלידה, ולוודא שכל המוצרים קיימים במלאי. במידה ולא, תוכלו לחכות שיחזור למלאי, לבקש החלפות של מוצרים שאין במלאי, או לבקש ערכת לידה חלקית.

ערכה למסירה - ערכת לידה
עוד בנושא צרכנות
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

a tax calculator
תכנון מס מקצועי לקראת פרישה

יוצאים לפנסיה? כדאי שתכירו את סעיף 125ד לפקודת מס הכנסה – פטור על רווחי הון אנשים שמשקיעים בניירות ערך נדרשים ברוב המקרים לשלם סכום גבוה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש