פורטל שקוף - לחיים טובים יותר!

כמה עולה לשכור רואה חשבון עבור עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ?

אם יש לכם כבר רואה חשבון ואתם מחפשים אחד חדש, או אם אתם עסק חדש (או עסק ישן שרק עכשיו הבין כמה ראיית חשבון מקצועית חשובה בעסק שלכם), אספתי עבורכם מחירים סבירים שקיימים בשוק היום, כדי שתדעו אם אתם בטווח הזול, היקר או שעובדים עליכם בעיניים.

כמה דברים לפני שנתחיל עם המחירים עצמם – עבור עוסקים פטורים ומורשים – סביר להניח שגם יועץ מס יוכל לעשות עבודה לא רעה בכלל, עד כדי זהה, לרואה חשבון.

דבר שני, רואה חשבון – כל הרעיון שמאחוריו – זה לחסוך לכם כמה שיותר כסף ולנהל לכם את חשבון העסק שלכם בצורה המיטבית, שתשאיר אתכם עם הרווחים הכי גדולים שיש. המון פעמים – לחסוך 50 שקל בחודש על רואה חשבון, יכול לעלות לכם הרבה יותר אם הוא פחות כשרוני או משקיע מרואה חשבון אחר.

עכשיו כשהסברנו את אלו, בואו נתחיל, מחירון רואי חשבון:

זקוק להצעת מחיר לשירותי רואה חשבון?

השאר פרטים עכשיו ונחזור אליך עם הצעת מחיר מסודרת

 

פעולות כלליות שרואה חשבון יבצע

 • דוח שנתי עבור עוסקים פטורים ומורשים: 1,000 עד 2,000 ש"ח לא כולל מע"מ, הסטנדרט לתמחור הוא יותר סביב ה-1,000 ש"ח. מעטים מרואי החשבון מבקשים יותר מ-1,600 ש"ח עבור הכנה ועריכה של הדו"ח.
 • דוח שנתי עבור חברות בע"מ: כ-5,000 ש"ח לחודש לפני מע"מ, או קצת יותר. ללא מצאתי רואה חשבון שביקש יותר מ-6,200 ש"ח לפני מע"מ.
 • דוח שנתי לשכירים: סביב ה-1,400 ש"ח לא כולל מע"מ.
 • פתיחת תיק במס הכנסה: 500 – 1,600 ש"ח לא כולל מע"מ. שימו לב – מדובר בתשלום שאפשר להמנע ממנו בקלות. אתם יכולים לגשת למס הכנסה ולפתוח את התיק בעצמכם, מדובר בהליך פשוט, נוח וקל, וכל מה שתצטרכו זה תעודת זהות.
 • שעת ייעוץ בנושאי חשבון ומס לשכירים ועוסקים פטורים ומורסים: 350 – 650 ש"ח לא כולל מע"מ. במידה ואתם לקוחות קבועים של רואה החשבון או יועץ המס המייעץ, נהוג מאוד לקבל אתכם להתייעצות ומפגשים ללא עלות. מדובר בייעוץ נקודתי מול רואה חשבון או יועץ מס שאתם לא לקוחות שלו.
 • שעת ייעוץ בנושאי חשבון ומס לחברות: 400 – 700 ש"ח לא כולל מע"מ. גם פה, מדובר בתשלום אם אתם לא לקוחותיו של רואה החשבון או יועץ המס, אחרת מקובל לקבל אתכם באופן חופשי לייעוץ וללא תשלום.
 • ייצוגכם במקרה של שימוע מול רשויות המס: 300 – 700 ש"ח לא כולל מע"מ על כל שעת ייצוג. זה לא יקר, את הכסף הגדול עוד תשלמו בהמשך…
 • בדיקת כדאיות טרום השקעה: בהתאם לגובה ההשקעה ומורכבות המקרה הספציפי, החל מכמה אלפי שקלים בודדים ועד 10,000 שקלים לא כולל מע"מ.

המחירון שמסופק כאן נוצר באמצעות סקר שוק שערכתי מול כמה וכמה רואי חשבון ויועצי מס. זכותו של כל רואה חשבון או יועץ מס לגבות יותר או פחות מהטווחים המצויינים כאן, באיזו כמות שירצה. המחירון הזה יכול לספק לכם אמת מידה סבירה וריאלית למחירים המקובלים בשוק, אבל הוא לא מחייב שום רואה חשבון או יועץ מס. המחירון נוצר בסקר שוק שנערך באמצע שנת 2020, והמחירים עשויים להשתנות עם הזמן. ט.ל.ח.

 

הנהלת חשבונות – תשלום שוטף

 • עוסק פטור: 70 – 120 ש"ח לא כולל מע"מ לחודש.
 • עוסק מורשה: 150 – 230 ש"ח לא כולל מע"מ לחודש.
 • חברה בע"מ: 500 – 650 ש"ח לא כולל מע"מ לחודש.

חלק מרואי החשבון ויועצי המס שיתנו לכם שירותים יכללו את הדו"ח השנתי במחיר החודשי, לרוב אלו באופן טבעי אלו היקרים יותר. אל תעשו את החישוב היבש של חלוקת עלות הדו"ח השנתי בהפרש החודשי, מאחר ואם עזבתם רואה חשבון רגע לפני דו"ח שנתי, שילמתם לו מחיר חודשי גבוה לחינם.

 

אני בכלל צריך רואה חשבון? אי אפשר לחסוך את ההוצאה הזו?

יש לי שני חברים, אחת עוסקת פטורה זעירה, יש לה הפעלה למסיבות וזו לא ההכנסה העיקרית שלה – משהו שהיא ובן הזוג שלה עושים כהכנסה קטנה מהצד, ועוד חבר שהוא עוסק מורשה ונותן שירותי שיווק דיגיטליים וניקוי מוניטין ברשת, הוא מגיע להכנסה של כמה עשרות אלפי שקלים (הכנסה, לא רווח). שניהם בוחרים לעבוד ללא רואה חשבון, לחסוך את ההוצאה החודשית הזו.

עבור עוסק פטור – זה אפשרי. ראיית החשבון מסתכמת כמעט רק בדו"ח השנתי, מאחר ואין דיווחים שוטפים על בסיס חודשי או דו חודשי לרשויות המס. מצד שני, אם תמצאו את עצמכם מסתבכים עם הדו"ח השנתי כעוסקים פטורים, ותצטרכו לשלם עליו אלפייה ואף יותר – כבר עדיף היה אם תמורת הפער הייתם מקבלים שירות חודשי מרואה חשבון, עבור ההפרש הקטן. במקרה שלה, היא מכניסה 1,000-2,000 ש"ח בחודש מהעוסק שלה, והיחס של ההכנסה אל מול עלות רואה חשבון אולי מצדיקה את זה שהיא עובדת ללא רואה חשבון. גם במקרה של עסק כל כך קטן, הסיכוי שהיא תסתבך אם היא לא תעשה את הכל במדוייק – קלוש. עבור עוסקים מורשים – זה פחות מומלץ. לדעתי אותו חבר שלי מתעסק בזה לפחות שעתיים-שלוש כל חודש, ובינינו, בשביל 400 שקל בחודש, זה לא שווה את זה. בשעתיים-שלוש האלו העסק יכול להתעסק בפיתוח עסקי, הכשרות, התפתחות לכיוונים חדשים – דברים ששווים לו הרבה יותר מ-400 שקל.

זה רק צד אחד של המטבע. ההוצאה החודשית עבור רואה חשבון עשויה מאוד להשתלם במידה ורשויות המס יטעו או יהיו לא הוגנים כנגדכם (בטעות כמובן, בשוגג בלבד). ההוצאה הזו עשויה להשתלם מאוד אם רואה החשבון או יועץ המס שלקחתם ישחקו עם המיסים, ההכנסות וההוצאות המדווחות בצורה יעילה (במסגרת המותר בחוק, כמובן) ויגרמו לכם להשאר עם יותר כסף בכיס. 

זקוק להצעת מחיר לשירותי רואה חשבון?

השאר פרטים עכשיו ונחזור אליך עם הצעת מחיר מסודרת

 

כולם נשמעים ונראים מעולה, איך בוחרים?

חלק בלתי נפרד מלבחור רואה חשבון, זה להתחבר איתו ברמה האישית. על כן, כדאי מאוד לשוחח איתו שיחת הכרות מורחבת טלפונית, ואולי אפילו להפגש עם כמה מועמדים סופיים. אם יש לכם המלצה מחבר או קולגה, בדקו את האפשרות, אבל זכרו שאתם והחבר או הקולגה אנשים שונים ומאחר ומדובר במערכת יחסים מוצלחת שמבוססת על חיבור אישי מול רואה החשבון, לא תמיד מה שהתאים עבורו יתאים גם לכם.

כשאתם פוגשים מועמד, בדקו את המקצועיות שלו, ובמקביל, האם אתם "משדרים על אותו הגל", האם הוא מתאים לכם. דברים חשובים שכדאי שתבדקו – הזמינות שלו, שעות קבלת הקהל שלו, האם הוא זמין עבורכם טלפונית גם מחוץ לשעות הפעילות, וכמה עולים דברים מסביב כמו הדו"ח השנתי (שאולי כלול במחיר החודשי) או ייצוג מול רשויות המס בעת שימוע או בדיקה. אישית, אני נוטה לאהוב (וככה גם בחרתי את רואי החשבון שלי) אנשים עם מדיניות פתוחה, שנותנים לי זמינות בהודעות כתובות לפחות גם מחוץ לשעות מקובלות, ושהדלת שלהם תמיד פתוחה בפניי. רואי החשבון הכי טובים שהיו לי היו מקבלים אותי לייעוץ כלכלי בנושאים שכמעט לא קשורים בכלל לעסק, והיו עושים זאת באהבה.

עוד גורם מאוד קריטי לפני שאתם בוחרים – איפה רואה החשבון גר או איפה המשרד שלו. תראו, אם אתם עוסקים מורשים (לא תקף לעוסקים פטורים) או חברה, אתם תצטרכו להגיש מסמכים פיזית לרואה החשבון אחת לחודשיים. אישית, אני מוצא את זה כמשהו ממש מציק. הלוואי וכל הקבלות שמגישים לי היו וירטואליות (גם בתחנת הדלק, לדוגמא), כל החשבוניות שאני מוציא כבר מזמן וירטואליות, כך שבפוטנציאל אפשר לשלוח לרואה החשבון הכל במייל במקום להגיש לו את זה פיזית.

יש חלון זמן יחסית קטן להגשת המסמכים של ההכנסות וההוצאות של עסק – בדרך כלל, שבועיים קדימה אחרי סוף החודש רואה החשבון שלכם כבר ממש יצטרך את המסמכים האלו בידיו. בזמן הקצר הזה צריך לתאם, למצוא חלון זמן שמתאים גם לכם וגם לו, והכל בשביל פגישה שעשויה להיות ארוכה יותר, אבל התכלית שלה היא תכל'ס שליחות של כמה חתיכות נייר.

אם רואה החשבון שלכם רחוק מכם, זה ממש מסבך את העניינים והופך אותם ללא נעימים. בחרו רואה חשבון שהמשרד שלו קרוב למגוריכם, או, במידה ואתם לא יכולים בשעות פעילות או שהוא מאפשר גם מפגש אצלו בבית, רואה חשבון שגר קרוב אליכם. מעטים רואי החשבון שיגיעו אליכם לאסוף את המסמכים (למרות שהם קיימים, אבל יתכן וזה ישפיע על המחיר החודשי שאתם משלמים להם), ולהתעסק עם שירותי שליחים זה לא נעים ויש לזה עלויות.

עוד כתבות מומלצות בנושא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
דילוג לתוכן