הסיבות להפרשי המחיר בניתוחים פלסטיים

שוק הניתוחים הפלסטיים בישראל מגלגל כ-100 מיליון שקל בשנה והסכום הזה גדל באופן מגמתי משנה לשנה, כך על פי דו"ח מבקר המדינה הנכון לחודש מאי 2019. תחום הניתוחים הפלסטיים הוא פופלארי ביותר, ומדי שנה עולה כמות המטופלים אשר פונים לתחום הזה על כלל גווניו וגם טווח הגילאים שלהם מתרחב. עם בתחילת שנות ה-2000 רק נשים מבוגרות עמידות היו מגיעות לפתרונות מהסוג אז היום הישנם בני נוער ואנשים צעירים רבים אשר פונים לתחום בשביל לתקן את ה"פגם" שהם אינם אוהבים בעצמם. 

 

פיקוח

הבעיה העיקרית של התחום היא העדר הפיקוח בו. לניתוחים הקלאסיים, כמו הגדלת חזה או ניתוח אף יש צורך הכשרה של מנתח ועל כן קיים פיקוח על העוסקים בתחום. אך בתחום של הטיפולים הפלסטיים הפחות קלאסיים, כגון הזרקת בוטוקס, הסרת שיער בלייזר ומילואים נוספים אין פיקוח כלל. 

הדבר נובע מכך שכל התחום הקוסמטי, אינו מוגדר כמקצוע רפואי ועל כן אין דרישה בחוק לרישיון לעסוק בתחום. בנוסף, משרדי העבודה והבריאות אינם מפקחים כלל וכלל על התחום או על העוסקים בו. למרות זאת, רוב המכונים והעצמאיים העוסקים בתחום משתמשים במונחים של רפואיים בכדי למשוך אליהם את קהל לקוחותיהם. 

 

סוגי הטיפולים

קיום המגוון של הניתוחים הקיימים הוא עצום, החל מניתוחים המשנים מאפייני גוף או פנים שהאדם נולד איתם ועד טיפולים להעלמת נזקי הזמן, הגיל והשמש. 

הניתוחים מתחלקים לניתוחים בפנים, כאלו כוללים בתוכם ניתוח אף, להקטנה או שינוי צורת האף, הצמדת אוזניים והרמת עפעפיים. ניתוחי הפנים מתאפיינים בהחלמה קשה יותר ומובחנת הרבה יותר לסביבה. וכאן ישנה חשיבות גדולה מאוד למקצועיות הרופא המנתח/מטפל. 

סוג נוסף של ניתוחים הוא ניתוחי גוף, בתחום הזה הניתוח המוכר ביותר הינו ניתוח להגדלת והרמת חזה. אך קיימים גם ניתוחים רבים אחרים כמו, הקטנת חזה, שיחזור שד, שאיבת שומן, מתיחת בטן, הסרת עור עודף ועוד ועוד. 

בנוסף לאו ישנם טיפולים שאינם דורשים ניתוח והם כוללים בתוכם את הזרקת הבוטוקס המפורסמת וכן טיפולים למילוי קמטים, עיבוי שפתיים ומילוי בסיליקון.

 

היצע וביקוש

היות והביקוש לטיפולים מהסוג רק גדל כך גם ההיצע שלהם גדל. כיום ניתן למצוא מכונים רבים העוסקים בתחום ואף קופות החולים הצטרפו לחגיגה וחלקן מאפשרות ללקוחות שלהן הנחות משמעותיות בטיפולים מהסוג, הכל כמובן במכון או אצל הרופא הרלוונטי לאותה קופת חולים. 

מצב זה של תחרות בנוסף לשיפורים בטכנולוגיה, מקטין את המחיר הכללי של הניתוחים והוא הופך אותם לזמינים ונגישים גם למי שאינו עמיד.

המחיר של הטיפולים משתנה, בהתאם לרופא או המכון המטפל, בהתאם לקופת החולים המכווינה וכמובן בהתאם לטיפול עצמו המבוצע. 

הדבר העיקרי והחשוב ביותר הוא לא להתפתות למחיר הנמוך ביותר אלא לחפש את המקום עם ההמלצות הטובות ביותר ועם הרופאים או המטפלים שקיבלתם עליהם המלצות. טיפולים מהסוג יכולים להפוך במהרה לסיוט ואף לסכנת חיים של המטופל במידה והטיפול נעשה בצורה לא סטרילית או מקצועית. 

ניתוחים פלסטיים
עוד בנושא צרכנות
חיסכון ותוכניות חיסכון חוץ בנקאיות
תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות

מדיניות מחיה של "מהיד לפה" היא מושג המייצג מצב של בסיס פיננסי צר המספק בקושי צרכים מינימליים. כדי למנוע תקופות רעועות כלכלית, יועצים פיננסיים ממליצים

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search