מי באמת מרוויח ממכירות בeBay?

בואו נשים את זה על השולחן כבר מעכשיו: מי שבאמת מרוויח ממכירות באיביי היא איביי. אחריהם, מי שירוויח באמת מאיביי אלו העקשנים, האמיצים והחזקים – זה לא מקום לאנשים בלי יצר הרפתקנות או חשק להכנסה מהירה וקלה. כן, יש כזה דבר הכנסה מהאינטרנט במסחר באמצעות איביי, זה קיים ואפשרי ויש תקדימים ואנשים שעשו את זה, ואחרי הרבה עבודה מאומצת, הם נמצאים במצב היום שבו הם עובדים שעה ביום ומרוויחים משכורת בת 5 ספרות.

כמה זה קשה? מאוד. כמה אנשים מתאימים לזה? מעט. כמה צריך להשקיע בזה בחודשים הראשונים? המון (זמן וכסף). כמה מצליחים מתוך כל אלו שמנסים? אחוזים בודדים. במקרה הרע תבזבזו זמן וכסף, במקרה הסביר תחזירו את ההשקעה, ובמקרה שקורצתם מהחומר של מסחר אלקטרוני מהסוג הזה – תפתחו מזה עסק ענק ומצליח עם מעט עבודה והמון פרנסה.

למרות שזה קיים – המרוויחים העיקריים ממכירות באיביי – זו איביי עצמה. העמלות גבוהות ולמרות שאתם מקבלים תשתית ובמקרים רבים גם שירותי אחסון פיזיים למוצרים – העבודה היא בעיקר שלכם, והעמלות של איביי לא נמוכות בכלל כאילו הם נותנים שירות לקוחות יחד איתכם או דואגים לחלק מהתפעול לצידכם.

 

חושבים שיש לכם את זה?

אז, מה צריך באמת כדי להצליח להרוויח ממכירה באיביי? הרבה עקשנות, כסף ספייר בצד שעשוי להשרף ועשוי גם להחזיר את ההשקעה (אולי אפילו עם ריבית יפה), המון כח רצון, מוטיבציה, ולא לפחד מהרפתקאות. הנה דוגמא שתאיר את עיניכם:

חבר שלי אורי התחיל מסחר באיביי לפני כשנתיים, פרש מנסיונותיו ולאחרונה חוזר לנסות שוב. הוא יודע שיש בזה פוטנציאל אבל הוא עובר דרך עינויים על הדרך. הוא שכיר בחברת הייטק בתפקיד בודק איכות, ויש לו, במסגרת העבודה ולפעמים גם בזמן שמונה העבודה שלו דופק בחברה בה הוא עובד, המון זמן פנוי, וחשב לנסות לנצל אותו לטובת הכנסה נוספת ואולי בעתיד להחליף את ההכנסה הקיימת, אם יצליח לפרוש כנפיים ולהצליח. רכש אפילו איזה קורס בתשלום כדי להבין את הנושא, ויצא לדרך. הוא בחר מוצרים שקרובים לליבו – תוספי תזונה, חטיפי חלבון – כל הדברים האלו שאנשים שמפתחים את הגוף משתמשים בהם ביחד עם אימוני כוח בחדר כושר. הוא כבר הזמין מלאי ראשוני ותכנן להתחיל למכור, אבל אז איביי הערימה קושי – מוצרים מהסוג הזה דורשים אישור והיתר לפני מכירתם דרך הפלטפורמה. אחרי 4 חודשים עקובים מדם בהם הוא נלחם, יחד עם אנשי מקצוע מומחים בתחום שלהם הוא גם שילם שכר על טרחתם, המוצרים קיבלו אישור והוא החל למכור אותם באיביי.

4 החודשים האלו עיכבו אותו מאוד, דרשו ממנו השקעה של זמן והשקעה של כסף, ובסופו של דבר הוא הצליח למכור את המלאי הראשוני ולצאת מאוזן, אולי עם הפסד קטן ומינימלי – שכר לימוד, נקרא לזה. הרשת מלאה בסיפורים דומים על השקעות ראשוניות שהרווחים בעקבותם התעכבו בגלל כל מיני דברים, או שנדרשה השקעה כספית ושל זמן מעבר למה שתוכנן בהתחלה, בעקבות כל מיני גורמים לא צפויים. לפעמים המוצר לא נמכר טוב וצריך עזרה של אנשי מקצוע בתחום השיווק והגרפיקה כדי להתחיל להניע את המכירות, לפעמים זו בעיה בירוקרטית כמו אישור על המוצר כפי שקרה לחברי אורי, לפעמים אתם מנסים למכור מוצרים באיכות ירודה או זיופים ללא ידיעתכם והביקורות הראשונות שנכנסות זועמות (דבר שעלול לחסל לכם את העסק מיידית), ויש עוד המון הפתעות בדרך שעשויות לקפוץ.

אפרופו אורי, הוא התייאש שאחרי 5 חודשים מרגע שהתחיל, השקיע המון כסף וזמן ונוצרו לו גם כמה שערות לבנות חדשות על הראש, לא הצליח לייצר הכנסה אלא רק להחזיר את ההשקעה. לפני כמה שבועות, שנתיים אחרי נסיונו הראשוני – סיפר לי שהחליט לנסות שוב. הוא התבשל ולמד לקח מהניסיון הראשון, קרא וחקר עוד מידע לגבי מסחר באיביי – והאמת – שעכשיו הוא מגיע לכל הנושא הזה הרבה יותר מוכן ואני בטוח שאם הוא ישאר עקשן ומתמיד מספיק – בסוף זה יצליח לו ועוד יהיה לי חבר עשיר עם עסק כמעט פאסיבי באיביי. התמדה זה שם המשחק, לקום אחרי שנפלתם – בסופו של דבר אחרי המון השקעה – זה יקרה. המון דברים צריכים להסתדר נכון – המוצר צריך להיות המוצר הנכון, צריך להשקיע בזה הרבה זמן, מאמץ וכסף – אבל העקשנים שורדים ומצליחים לייצר הכנסות יפות.

 

מזעור נזקים – ספר לי – מה אני צריך לדעת כדי למקסם את הסיכוי להיות אחד מאלו שמרוויחים ממכירות באיביי?

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לכם הוא להכיר סיפורי אכזבה היטב משיטוט באינטרנט. קראו על תקווה מכפר סבא שהמוצרים שלה לא אושרו, הכירו את הסיפור על אלי מתל אביב שקיבל מלאי של מוצרים מזוייפים – למדו מטעויות של אחרים. האנשים האלו שיתפו את סיפורם האישי באינטרנט בפורומים וברשתות החברתיות, ואתם יכולים ללמוד ולהפיק את הלקחים מהסיפורים שלהם מבלי ליפול בעצמכם.

טיפ נוסף הוא לשלוט בידע שקיים בתחום בצורה מספקת, עוד לפני שנתתם קליק אחד עם העכבר ופתחתם חשבון כמוכרים באיביי. קראו, חקרו, למדו, אם זה נוח לכם אולי אפילו תרכשו בתשלום קורס מקוון או פיזי בתחום – רק וודאו שמדובר בקורס טוב בעל שם עם לקוחות שימליצו עליו. חלק מהאנשים יכולים ללמוד גם מהידע הנרחב שקיים ברשת בחינם.

הטיפ האחרון שאחלוק אתכם הוא – הגיעו מוכנים. דעו שזו לא עבודה פשוטה, זה לא לוקח לא יום ולא יומיים וצריך אומץ, יצר הרפתקנות וראייה ארוכת טווח. מי שלא מתייאש בסופו של דבר מצליח להרים עסק, אם אתם יודעים או חושבים ש"אין לכם את זה", עדיף שתחסכו מעצמכם בזבוז של זמן וכסף מראש. אם אתם חולמים על עצמאות כלכלית ומוכנים לעשות ללא שום צל של ספק כל מה שנדרש כדי להגיע לשם – צאו לדרך. הרשת מלאה בסיפורים (אמיתיים ונכונים) על אנשים שמרוויחים עשרות אלפי שקלים בחודש בהשקעה של שעה ביום, אם אתם רוצים להצטרף לנבחרת הזו – לכו על זה בכל הכח, עם כל הרצון והמוטיבציה.

 

איך לומדים את זה?

כאמור – יש מידע חינמי ומידע וקורסים בתשלום, אחלק אותם ל-3 קטגוריות.

  • אם אתם אנשים טכניים, בעלי כושר למידה עצמית והתמצאות במציאת מידע – התחילו מהמידע החינמי שקיים באינטרנט וצאו לדרך. במידה וזה לא יעבוד או יעבוד לא לפי שביעות רצונכם – שקלו את האופציות להכשרה בתשלום בתחום.
  • קורס מקוון – משלמים ומקבלים סדרת סרטונים ומידע על המסך, לומדים את הנושא ויוצאים לדרך. הקורסים האלו בדרך כלל בתשלום סימלי, שכן, כל התהליך אוטומטי והקורס דיגיטלי.
  • קורסים פיזיים – הקורסים הפיזיים יקרים יותר באופן טבעי, חלקם אפילו מכילים ליווי צמוד בתחילת התהליך ואפילו עמוק אל תוך התהליך – וזו הדרך להצלחה עבור אלו מכם שלא מתמצאים וקשה להם "לצעוד" בדרך חדשה לבדם. פה כבר תשקיעו אלפי שקלים בקורס, אבל תקבלו כמדריך אישי אליכם מישהו שכבר עושה כסף באיביי, וזה כמובן – מתכון להצלחה כמעט ודאית (בהנחה שתשקיעו, לא תזלזלו, ותהיו מוכנים להרפתקה עם הרבה רצון).
מכירות בeBay
עוד בנושא צרכנות
חיסכון ותוכניות חיסכון חוץ בנקאיות
תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות

מדיניות מחיה של "מהיד לפה" היא מושג המייצג מצב של בסיס פיננסי צר המספק בקושי צרכים מינימליים. כדי למנוע תקופות רעועות כלכלית, יועצים פיננסיים ממליצים

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search