פורטל שקוף - לחיים טובים יותר!

רכישת כרטיס טיסה בזול – ככה עושים את זה

טיסות – אחד המוצרים הכי "חמקמקים" שקיימים. בדקתם היום – מחר המחיר משתנה; הזמנתם מראש – המחיר שונה; הטיסה כמעט מלאה – המחיר משתנה. כשמדובר בטיסות יתכן אפילו ואתם ומישהו אחר בודקים את אותה הטיסה, אותו המושב, אותם התנאים בדיוק – ואתם והוא מקבלים מחיר שונה כשאתם בודקים.

איך לא תיפלו בפח, איך תכוונו למחיר הזול ביותר, איך לא תצאו פרייארים? להערכתי – רוב האנשים שמזמינים כרטיס טיסה לא עושים מאמצים מספקים כדי להבטיח עבורם מחיר זול ומשתלם. הנה כל השיטות והדרכים.

 

כרטיס טיסה בזול: הזמינו באינטרנט

תראו, זה לא סוד שכשאתם מזמינים טיסה דרך סוכן טלפונית – כמות המשאבים שלהם נזקקת חברת התעופה או סוכנות הנסיעות גדלה. להזמין באינטרנט בקושי דורש מהם משאבים, מקל עליהם מאוד, וגם מאפשר להם לחסוך בעלויות ולכן לתת לכם כרטיס זול יותר. כמעט בשום מקרה שבו בדקנו – שום סוכן (גם לא אם הבטיח שאצלו המחיר הכי משתלם וכדאי) לא יכול להציע לכם עסקה טובה יותר מכזו שתמצאו אחרי שתחפרו באינטרנט.

בשנת 2019 עדיין קיימים אנשים (והרבה, גם צעירים!) שמפחדים להזמין באינטרנט ואולי גם אתם ביניהם. אולי מפחדים לטעות בתאריכים, אולי מפחדים לעשות הזמנה לא נכונה, אולי מפחדים להזין את מספר כרטיס האשראי שלהם ופרטי התשלום – אבל מה שבטוח – הפחדים האלו עולים להם כסף. בדקו היטב את כל פרטי הטיסה, התאריכים, השעות והנתונים.

אל תחששו להזין את מספר כרטיס האשראי שלכם בעמודים מאובטחים ועל אחת כמה וכמה לא עם מדובר בחברה מוכרת בעלת שם. לתת לסוכן נסיעות את מספר כרטיס האשראי שלכם בטלפון זה לא שונה בהרבה מבחינת אבטחה מלהזין את מספר האשראי באינטרנט – ובהרבה מקרים אפילו באינטרנט זה בטוח יותר!

 

בקשו עזרה, קיימו תחרויות

אם אתם טסים ביחד עם חבר, חברה, אח, אחות או קרוב משפחה – נהלו תחרות ובקשו עזרה. אם אתם מתקשים בקריאה באנגלית, בקשו ממישהו שיסביר לכם מה כתוב על המסך בזמן שאתם מזמינים כרטיס טיסה בזול. בקשו מהחבר שאיתו אתם טסים שלא יסמוך עליכם בעיניים עצומות, אלא שיחפש כרטיסי טיסה גם הוא במקביל, והכריזו על תחרות – מי שמוצא את הכרטיס הזול יותר – מנצח.

כעבור מספר דקות של חיפושים שתפו אחד את השני בתוצאות והמידע שמצאתם, ובדקו מי מכם ניצח בתחרות. בתחרות הזו – אין מפסידים, שניכם תחסכו כסף רב בצורה הזו.

השתמשו בכלי עזר שמוצבים עבורכם וגלו גמישות

לפעמים כשאתם מחפשים טיסות באינטרנט, זה ממש נראה כאילו כמעט האתר שבו אתם מחפשים (גם אם הוא מטעם חברת התעופה עצמה) רוצה לעזור לכם לאתר את הטיסה הזולה ביותר. אל תקפצו מעל האפשרויות האלו. יש אתרים להזמנת כרטיס טיסה שבהם אפשר לבקש לדעת אילו כרטיסים מהמקור וליעד יעלו הכי פחות, בטווח של שבוע או חודש.

אופציה כזו, לדוגמא, תעדכן אתכם שאם תקדימו את הטיסה ביום לדוגמא, או תאחרו את החזרה ביום לדוגמא – תוכלו להנות מכרטיסים זולים יותר. גלו גמישות והפעילו את אפשרויות החיפוש האלו בממשק שבו אתם מחפשים כרטיסים – ותוכלו להנות מחסכון, ולפעמים חסכון בגדול.

מומלץ לא לקבוע תאריכים לחופש ואז לחפש כרטיסי טיסה שמתאימים לתאריכים שקבעתם, אלא להפך – קודם לחפש טיסות זולות וכדאיות, ורק אז להתאים את ימי החופש למועדי הטיסות.

יש אתרים שבהם תקבלו הערות והמלצות בנוגע למועד הזמנת הכרטיס – לדוגמא – אתר להזמנת כרטיסים ממש יגיד לכם שעדיף לכם להזמין בעוד שבוע ולא היום, ואם ישארו מקומות עוד שבוע – המחיר יהיה זול יותר. האתר יודע מתי המחירים ישתנו ככל שהטיסה מתקרבת ויציע לכם להמתין עם הרכישה.

נכון, זה קצת מסוכן במיוחד אם מועד הטיסה מתקרב, אבל לפעמים שווה את המאמץ, ובטח אם יש עוד זמן לטיסה.

דעו לכם שהמשוואה הזמנה מראש שווה להזמנה זולה – לא בהכרח נכונה. המחירים משתנים לטובה גם לקראת הטיסה לפעמים, ואפילו המון פעמים הכרטיס יהיה יקר יותר בהזמנה זמן ארוך מראש. אם יש חופש ממקומות עבודה חודשיים לפני טיסה מסוימת, הכרטיסים צפויים לעלות במחיר, כי חברת התעופה יודעת שבזמן שיש חופש לאנשים יש פנאי לגשת למחשב ולחפש טיסות.

לפעמים חיפוש בשעות הלילה הקטנות כדאי מאוד מאחר ובמועדים אלו פחות אנשים מחפשים. מחירי הכרטיסים משתנים בהתאם.

 

היו גמישים גם ביעד הטיסה

אנשים רבים לא בהכרח נעולים על יעד מסויים, אלא פשוט מרגישים שהם זקוקים לחופש, נופש מחיי היומיום, זקוקים למנוחה. גם אם חשבתם על יעד, חפשו במקביל כרטיסי טיסה באותו טווח תאריכים ליעד שדומה מבחינת המאפיינים שלו עבורכם. לדוגמא, עבורי חופשה ביוון וחופשה בקפריסין מאוד דומה – בטן, גב, בריכה, אוכל.

אני גם חושב, בעיניי, שבודפשט וגרמניה מאוד דומות, ואם אחת מהחופשות תהיה זולה משמעותית יותר מהשנייה, אין לי בעיה לסדר עבורי את היעד בין שתי המדינות האלו בהתאם. אני אקבל חופשה דומה מאוד במחיר זול בהרבה, אז למה לא?

 

העזרו ברשתות החברתיות ובאפליקציות

קיימות קבוצות פייסבוק של פנאטים לאיתור טיסות זולות, תוכלו לשתף שם את הטיסה שמצאתם ולקבל חוות דעת האם אתם עושים בשכל, ובהרבה מקרים פשוט תקבלו קישור להזמנת אותה טיסה או טיסה דומה בזול יותר – ויעזרו לכם בהם מכל הלב וללא שום תמורה, מתוך רצון טוב לעזור ולחסוך לכם.

אפליקציות לאיתור טיסות עושות כל שביכולתן כדי להקל עליכם ולחסוך לכם – ברוב האפליקציות תוכלו לסמן יעד וטווח תאריכים – ולבקש לקבל התראה נכנסת למכשיר הסלולרי שלכם במידה וחלה ירידה משמעותית או תנודה במחיר כרטיס הטיסה.

חלק מהאפליקציות אפילו יעשו את זה בלי שתבקשו – הן רואות אילו טיסות חיפשתם ויעדכנו אתכם שחל שינוי משמעותי חיובי במחיר של טיסה דומה. זה אפקטיבי במיוחד במידה ואתם חושבים על לטוס סביב מועד מסוים אבל עדיין לא בשלים לרכישה – חפשו טיסות מראש ועדכנו את האפליקציה שזה מעניין אתכם אם יש אפשרות כזו – והיא כבר תפתיע אתכם ותשלח לכם עדכון אם יש איזה דיל מוצלח וקיצוני שיחסוך לכם כסף – ואז – זה כבר כן יהיה הזמן לבצע הזמנה ולסגור את כל הפרטים.

 

השוו, השוו, השוו

תמיד הכנסו לכמה אתרים במקביל (אני ממליץ על לפחות 3 אתרים במקביל) ובדקו טיסות ליעדים בהם אתם מעוניינים סביב התאריכים. אתם תתפלאו למצוא פעמים רבות את אותה הטיסה בדיוק במחירים שונים משמעותית.

 

שימו לב – עוקבים אחריכם!

הנה עובדה מעניינת וערמומית – חברות התעופה ואתרי הזמנות הכרטיסים עשויים להערים עליכם טריקים מניפולטיבי כדי להוציא מכם עוד כסף. כך לדוגמא – אם חיפשתם טיסה מסוימת היום, מחר כשתחפשו אותה שוב, המנוע האינטרנטי שמולכם יבין שאתם באמת מעוניינים בטיסה וישים לב שחזרתם לבדוק לגבי אותה טיסה שוב, וינסה ללחוץ אתכם לפינה עם העלאת מחיר מפתיעה.

הרעיון פה הוא לגרום לכם לחשוב שמחיר הטיסה בה אתם מעוניינים נמצא במגמת עליה, ללחוץ אתכם לסגור וללחוץ אתכם לסגור במחיר גבוה יותר. כן – אתר מסוים יכול להפעיל כל מיני טכניקות טכנולוגיות של זיהוי והבנה שמדובר בלקוח חוזר שבודק שוב לגבי אותה טיסה, גם אם לא מילאתם בו שום פרט מזהה באופן ישיר ויזום.

כדי להימנע מזה – תמיד חפשו מחלון דפדפן במצב "מוסתר", ככה האתר שמולכם מקבל עליכם הכי מעט מידע כשאתם גולשים בו, והחליפו את כתובת ה-IP שלכם עם כל חיפוש וגלישה לאתר הזמנת הכרטיסים: אם אתם גולשים ממחשב – כבו והדליקו את נתב האינטרנט שלכם והמתינו עד שיתחבר מחדש;

אם אתם גולשים מסלולרי – נתקו את חיישן ה -WIFI והפעילו מחדש את המכשיר לפני כל בדיקה. באמצעות הטריקים האלו אתם ממש מקשים על האתר אליו אתם גולשים להבין מי אתם וכך הוא לא יכול לדעת שבדקתם לגבי אותה טיסה לפני יום או יומיים, ולא יוכל לנהל לכם את המחיר בצורה שונה בעקבות הידע הזה.

בנוגע לאפליקציות – הזהרו מאחר וגם חלון גלישה מוסתר והחלפת IP לא עוזרים – אפליקציה יודעת מי אתם כשאתם חוזרים אליה כל פעם מחדש, מומלץ במקביל לבדוק גם באתר אינטרנט ולא רק דרך אפליקציה (כמובן, מדובר באפליקציות של סוכנויות נסיעות או חברות התעופה עצמן, אפליקציות שנועדו לאיתור טיסות זולות לא יערימו עליכם בצורה כזו מאחר והאינטרס שלהם באמת בצד שלכם).

 

שיטת גרילה מסוכנת – לאמיצים ואוהבי הסתכנות בלבד

לפעמים טיסה מסויימת ליעד מסויים שעוברת דרך קונקשן, עולה פחות מטיסה ישירה ליעד הקונקשן. לדוגמא – טיסה לאמסטרדם דרך גרמניה, עשויה לעלות פחות מטיסה לגרמניה.

בשנים האחרונות היו אנשים שהבינו את זה, הזמינו את הכרטיס המוזל לאמסטרדם כאשר בפועל הם מעוניינים בחופשה לגרמניה, ופספסו את טיסת ההמשך לאמסטרדם בכוונה. חלק מהאנשים האלו אפילו העזו לנסות ולדרוש זיכוי או פיצוי עבור הטיסה שפספסו – גם את זה יש דרכים לעשות למרות שמדובר בסיכון.

דמיינו לכם מצב שבו אתם מזמינים טיסת קונקשן ופשוט לא עולים על הטיסה השנייה, ונהנתם מהגעה ליעד במחיר זול יותר, מאחר וטיסת הקונקשן עולה פחות מטיסה ישירה ליעד הקונקשן? זה ערמומי אבל זה עובד.

מאחר והשיטה הזו של ציבור הנוסעים הלכה וצברה תאוצה בשנים האחרונות, ומדובר בפגיעה ישירה ואנושה בחברות התעופה (שמפספסות מושב פנוי בטיסה השנייה), לאחרונה הן מערימות קשיים על ציבור הנוסעים אבל האמת היא שאין להן יותר מידי מה לעשות כדי למנוע מאנשים להשתמש בטריק הזה. לשיקולכם.

 

לסיכום – היו גמישים בתאריכים וביעד, שתפו חברים במאמצים לאתר טיסה זולה, התייעצו בפורומים ורשתות חברתיות באינטרנט, השתמשו באפליקציות ואל תמהרו להזמין לפני השוואה נאותה – ושתהיה לכם טיסה נעימה!

עוד כתבות מומלצות בנושא

לקבלת שיחת ייעוץ ממומחה

השאירו פרטים ומומחה יחזור אליכם בהקדם

הרשמו לניוזלטר שלנו

שתפו את המאמר בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
דילוג לתוכן