יוטיוב פרימיום – נכנס לישראל

אני זוכר את היום הראשון שבו נחשפתי לשירות הפרימיום של יוטיוב. טסתי לחו"ל, ומיד כשהגעתי לארצות הברית, יוטיוב הקפיץ עבורי התראה: האם בא לי להנות משירות נטול פרסומות, כולל שמיעת מוזיקה ברקע תוך כדי שהמכשיר שמיש ואפילו עם מסך כבוי – חודש ראשון חינם. מיד אישרתי והתחלתי להשתמש.

הביקור שלי בארצות הברית נמשך 3 שבועות, והופתעתי מאוד לגלות שכאשר חזרתי לארץ – השירות הוסר אוטומטית והיוטיוב שלי חזר להיות טיפש ומוגבל כרגיל. חיפשתי אפשרויות להתחיל מחדש את השירות אך ללא הצלחה – ואז הבנתי, תוך כדי שיטוט באינטרנט, מחקר ובדיקות – שהשירות פשוט לא זמין בישראל ולכן בוטל עבורי אוטומטית עם החזרה לארץ.

בתור אדם שחי הרבה על הדרכים ואוהב מוזיקה, עובד כקוסם ואמן חושים באירועים ואוהב את החופש לנגן ברמקול לפני ההופעה (או אחריה) קצת מוזיקת אוירה טובה, האופציה קרצה לי.

השירות יאפשר לי לשמוע מוזיקה בדרכים בלי פרסומות ובלי לזלול סוללה, וכמו כן לכבד את החוק בכך שאין וידאו רץ מול העיניים שלי, ויאפשר לי לנגן עבור הלקוחות שלי איזה שיר שארצה (או שהם ירצו), גם כאשר חיבור האינטרנט במקום האירוע חלש, שכן אני לא מנגן את הוידאו, אלא רק את השמע. אלו אפשרויות שהיו חסרות לי זמן רב.

לפני כשבועיים יוטיוב הקפיץ עבורי את אותה ההתראה  – כאשר אני בארץ. שמחתי מאוד לגלות שאחרי המון זמן ונהר של בירוקרטיה, גוגל הצליחה, בשעה טובה, לקבל את כל האישורים כדי להכניס את השירות לארץ. יש תחושה שכל הדברים הטובים מגיעים אלינו לארץ באיחור, נטפליקס, יוטיוב פרימיום, אובר (שעדיין לא אושר ונראה שזה אפילו לא קרוב, אבל אני חותם לכם שבסופו של דבר – זה יקרה)…

 

איך נרשמים?

ראשית, סביר להניח שתקבלו התראה ביוטיוב בפעם הבאה שתפתחו אותו. אם לא – פשוט היכנסו לתפריט יוטיוב ובחרו ב"פרימיום", ותוכלו להרשם לשירות. לאחר הליך רישום קצר תוכלו להינות מהחודש הראשון חינם, ולאחר מכן – 23.9 ש"ח בחודש, בהליך הרישום תצטרכו להזין פרטי כרטיס אשראי, גם אם אתם רוצים רק לנסות את החודש הראשון חינם (ואם תשכחו לבטל את המנוי לשירות הפרימיום בסיום החודש הראשון או לפני – תחויבו אוטומטית על חודש נוסף). אחרי שנרשמתם – היוטיוב שלכם פשוט ישתנה ויכיל את האפשרויות החדשות הבאות:

  1. ניגון עם חלון וידאו מוקטן "צף", בצורה שבה ניתן לראות את הסרטון ולהשתמש בפלאפון במקביל – עם חלונית הסרטון שאותה אפשר להזיז על גבי המסך. האופציה הזו משתמשת במאפיין Picture-In-Picture שזמין החל מאנדרויד 9, אז אם הסלולרי שלכם ישן או שבמקרה עדיין תקוע על אנדרויד 8 – לא תוכלו להנות מזה.

  2. ניגון ללא וידאו בכלל – ברקע לחלוטין.

  3. ניגון שמע של וידאו כאשר המסך כבוי.

  4. קבלת התראה בתריס ההתראות שמאפשרת לכם לשלוט במה שמושמע – לעבור לרצועה הבאה, לקודמת, להשהות, לנגן, או לסגור את המוזיקה – בדומה למה שכל נגן מקומי של מוזיקה שנמצאת על גבי זכרון המכשיר מציע.

  5. אין פרסומות – בכלל!

  6. פונקציונליות טובה יותר מול שעונים חכמים לשליטה בשמע, במה שמושמע – שוב – בדומה לנגן מקומי.
  7. הורדת שירים למכשיר כדי לנגן אותם ללא שימוש באינטרנט לאחר מכן.

  8. סדרות יוטיוב פרימיום – סדרות איכות מלאות עם פרקים ועונות, ותכנים מיוחדים לבעלי מנוי בלבד. אל תמהרו לבטל את מנוי הנטפליקס שלכם, לא מצאנו סדרות מדהימות אלא יותר סדרות בתקציבים נמוכים או ערוצי יוטיוב נחמדים בלעדיים למנויים.

יוטיוב פרימיום צילום יוטיוב פרימיום יוטיוב פרימיום צילום מסך

בתמונות מימין לשמאל: וידאו בחלונית "צפה" ניתנת להזזה, תוך כדי שהפלאפון שמיש; ההתראה המשוכללת שקופצת לכם בתריס בזמן שאתם מנגנים שיר דרך יוטיוב ברקע; ונגן יוטיוב מיוזיק, המגיע באפליקציה נלוות שמוצעת לכל מנויי הפרימיום להורדה.

 

כאשר תתחברו לחשבון הפרימיום שלכם ביוטיוב תקבלו גם הצעה להוריד אפליקציה נלוות – יוטיוב מיוזיק – אפליקציה דומה ליוטיוב אך יותר מכוונת להראות ולתפקד כמו נגן מוזיקה מקומי, עם האפשרות לשמוע עם מסך ועם האפליקציה פתוחים ללא הוידאו, פקדי שליטה ברורים ונוחים, וכדומה.

 

רגע, זה עולה כסף הדבר הזה?!

כן, יוטיוב פרימיום עולה 23.9 ש"ח בחודש אחרי החודש הראשון כנאמר. רוצים חינם? אני אשקר לכם אם לא אגיד לכם שזה אפשרי בדרכים לא לגיטימיות, או אפשרי חלקית בדרכים לגיטימיות.

פעם היו אפליקציות רבות שאפשרו לקבל את הפונצקיונליות המלאה של כל מאפייני הפרימיום בחינם, אבל כשיוטיוב החלו להוציא את השירות בתשלום – רובם סגרו את שעריהם בהוראת יוטיוב. עדיין אפשר להשיג את הגרסאות של כל מיני אפליקציות חיצוניות שהיו פעם, להוריד ולהתקין על המכשיר שלכם (לא דרך הגוגל פליי כמובן, שכן הן נאסרו לשימוש על ידי יוטיוב). אם בא לכם על משהו קצת פחות מפנק וקצת יותר לגיטימי – תוכלו להשתמש באפליקציות כדוגמת "Stream" – שמאפשרות ניגון ללא פרסומות, עם חלונית הוידאו צפה על המסך, אך לא תוכלו לחסל את הוידאו לחלוטין כך שהניגון ברקע ולא לכבות את המסך.

בכל מקרה – לא תוכלו להנות מהתכנים האקסלוסיביים למנויים ללא מנוי פעיל, אבל אם אתם כמוני – התכנים האלו בכלל לא מעניינים אתכם ואתם עושים מנוי יותר כדי להפוך את יוטיוב לנגן מדיה ופחות עבורם.

 

יוטיוב פרימיום – למי זה כדאי?

קודם כל – אם אתם חובבי מוזיקה השירות הזה תפור עליכם כמו כפפה ליד. השירות הזה מתחרה באופן ישיר בספוטיפיי ועולה קצת פחות – ועל הדרך אתם מקבלים את יוטיוב ללא פרסומות אפילו במחשב בבית, כולל כל תכני הוידאו המדהימים של יוטיוב, כאשר ספוטיפיי מיועד אך ורק עבור מוזיקה בניגון ישיר מהאינטרנט בלבד.

הסיבה היחידה שבגללה אתם עוד עשויים להעדיף את ספוטיפיי היא במידה ושירים רבים שאתם אוהבים לא קיימים ביוטיוב אך כן קיימים בספוטיפיי – ואם זה המצב, אתם כנראה אוהבים מוזיקה נישתית וספציפית מאוד. לאלו מכם שמחפשים איך להפיג את השעמום או זמנים מתים במהלך היום – יוטיוב ה"רגיל" טוב בזה למדי, אבל תוכלו לרכוש מנוי אם בא לכם להנות מסרטונים ארוכים יותר וסדרות, למרות שבינינו – כדי לצפות בסדרות איכותיות באמת – נטפליקס עדיף בהרבה.

אם אתם זקוקים לתיקיית שירים עצומה באופן ספונטני (כמוני – להפעלה באירועים לדוגמא) שתלך אתכם לכל מקום – יוטיוב פרימיום הוא בהחלט שירות עבורכם.

 

יוטיוב כנגן מוזיקה בראי הטכנולוגי

בשנים האחרונות, חיבורי האינטרנט הסלולריים שלנו הפכו להיות אמינים, מהירים וזמינים מתמיד, והתוצאה – שירותים כמו יוטיוב פרימיום וספוטיפיי צצים.

אם פעם היינו שומרים על הסלולרי שלנו (או על גבי נגן, או על גבי דיסק און קי) 100 או 200 שירים ומנגנים אותם להנאתנו מתי שרק רצינו – היום המגבלות נפרצו. המכשיר שלנו מוגבל במקום זמין לכמות של כמה מאות שירים, אבל דרך יוטיוב פרימיום – אין הגבלה במקום – כמעט כל שיר שקיים בעולם זמין, מבחר של מיליארדי שירים.

תיקיית השירים של יוטיוב מתעדכנת אוטומטית לבדה, וזה מחליף את הצורך שהיה לנו פעם לטעון שירים חדשים על המכשיר או לעדכן את הרשימה שלנו. מדובר בעוד שירות שעבר מלהיות מקומי ללהיות אינטרנטי – ועל הדרך נהנה מהיתרונות הרבים שבהעברת שירות לענן.

החסרונות – אתם תקועים בלי שירים במקומות בהם אין אינטרנט סלולרי, או עם שירים מקרטעים ובאיכות שמע נמוכה במידה והאינטרנט במקום בו אתם נמצאים חלש. שמיעת מוזיקה על גבי האינטרנט לוקחת קצת יותר סוללה משמיעת מוזיקה מקומית, ואוכלת מהחבילה הסלולרית שלכם, למרות שבזמננו קליטה סלולרית יש ממש כמעט בכל מקום, והחבילות הסלולריות המוצעות הן גדולות וזולות – החסרונות מתגמדים.

יוטיוב פרימיום
עוד בנושא צרכנות
חיסכון ותוכניות חיסכון חוץ בנקאיות
תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות

מדיניות מחיה של "מהיד לפה" היא מושג המייצג מצב של בסיס פיננסי צר המספק בקושי צרכים מינימליים. כדי למנוע תקופות רעועות כלכלית, יועצים פיננסיים ממליצים

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search