טיסות פרטיות – סקירה מלאה

נכנסים למטוס קטן, יש מקום לעבור למצב אופקי, מוזגים כוס שמפניה ונהנים ממטוס לבדכם, אולי עם עוד כמה מקורבים, חברים ומשפחה קרובה, בלבד. נשמע לכם כמו חלום? זה אפשרי לחלוטין, וההוצאה כנראה יותר קטנה ממה שחשבתם בהרבה. אם אתם ממעמד הביניים הממוצע, כנראה שלא תעשו את זה, אבל גם לא צריך להיות מולטי מיליונרים כמו שאתם אולי חושבים, כדי להוציא את החלום הזה לכדי מציאות.

 

מהן האפשרויות שלי לטיסה פרטית?

אז יש לכם שתי אופציות מרכזיות – האחת – לעשירים כקורח בלבד – רכישת מטוס פרטי. ההוצאות לא מסתיימות אחרי שרכשתן מטוס פרטי, מאחר וכמובן שיש עלויות תחזוקה ודלק מפלצתיות. האופציה השניה עשויה להתאים לחלק שגרתי יותר באוכלוסיה – השכרה של מטוס פרטי לטובת טיסה ספציפית.

 

להשכרת טיסה פרטית, תוכלו פשוט לתקתק בגוגל "טיסה פרטית" ולבדוק מי הן החברות שמנהלות את השירותים האלו, ולשכור את שירותיהן. בהתאם לגודל ומראה המטוס, כמות האנשים הנוסעים, היעד והמרחק אליו וזמן השהייה ביעד לפני החזרה – יקבע התשלום.

תצטרכו להיות מוכנים במינימום להפרד מ-2,000-3,000 דולרים במינימום, עבור טיסה במטוס קטן ליעד קרוב, עם עוד 7-8 נוסעים יחד איתכם (שיכולים להיות גם כמובן חברים ומשפחה). לא סכום קטן בכלל עבור האדם הפשוט, אבל אולי כחוויה של פעם בחיים או אולי אם אתם מרוויחים יפה מעל הממוצע – זה נשמע סביר יותר ואפשרי. כבר שמעתי על אנשים לא עשירים לחלוטין שאכלו ארוחות באלפי שקלים במסעדות עם כוכבי מישלן, אז להוציא על טיסה פרטית 8,000 – 10,000 ש"ח, זה יכול להיות הגיוני. במחיר הזה יהיה גם אוכל טוב אם הטיסה לא קצרה ממש, אולי איזו כוסית אלכוהול, הרבה מקום לרגליים וטיסה שקטה במטוס שנראה יותר כמו דירה קטנה ופחות כמו מטוס עמוס כסאות רבים.

 

לרכישת מטוס פרטי כבר יש השלכות והוצאות חסרות תקדים, ומעטים האנשים שמסוגלים להרשות לעצמם את זה. למעשה, רק ל-48 אנשים פרטיים יש מטוס פרטי בכל מדינת ישראל, ורובם נקנו יד שניה ולא נרכשו כחדשים מהליך ייצור. בעבר, רכישת מטוס פרטי הייתה השקעה של ממש לכל דבר – היית קונה מטוס פרטי, ערכו היה עולה, ולאחר שנתיים או שלוש מוכר אותו ויוצא עם רווח נאה. בעשור האחרון, המצב שונה ומטוס פרטי לא מעלה את ערכו, כך שלאלו מכם שחשבו שאולי אפשר לקנות מטוס פרטי כהשקעה במקום דירה לדוגמא – אין כדאיות. אחרי הרכישה כמובן יש עלויות תחזוק ודלק וככל שמשתמשים במטוס הפרטי שלך יותר, כך משלמים יותר על אלו, ובאמת, מדובר בנחלתם של עשירים בלבד.

 

היתרונות שבטיסה פרטית

  • טיסה פרטית היא נוחה מאוד מבחינת הגמישות בזמנים – אתה לא נעול למועדים שקבעה חברת תעופה גדולה, ואתה יכול לקבוע לעצמך את מועד היציאה (באופן יחסי, כמובן, לנמלי התעופה קיימים אילוצים עבור טיסות פרטיות). אפשר גם לקבוע טיסה "מעכשיו לעכשיו", לקבוע טיסה שתצא תוך כ-3-4 שעות ליעדה. אפשר להגיע לאירופה בשעות אחר הצהריים המוקדמות, כאשר החלטתם על כך בבוקר. אנשי עסקים שקובעים פגישות בחו"ל – לפעמים, אם הפגישה שווה לכם את זה – חייבים טיסה פרטית כדי להגיע לאירופה בזמן מהיר שהייתם יכולים להגיע בו לאילת עם רכב. המון פעמים קורה שהפגישה היא הכרחית וצריכה להתקיים בהקדם, ואין באמת אופציה אחרת.
  • כשטסים עם מטוס פרטי, לא חייבים לנחות או לצאת משדה תעופה גדול. חלק מהמטוסים יכולים לצאת מנמל קטן ולהגיע לנמל קטן, מה שאומר שאתם לא סובלים מהעומס וכמויות האנשים שיש בנתב"ג או בנמל התעופה בלונדון. אין בדרך כלל עיכובים בהמראה מאחר ולרוב יש אולי מטוס אחד שמתוכנן לפניכם באותו היום, ואולי אחד אחריכם. ישנם יותר נמלי תעופה קטנים ממה שאתם חושבים, כמעט לכל יעד אפשר לסוע במקום דרך הנמל המוכר והגדול, דרך נמל תעופה קטן שנוח לנחות בו ולהשתחרר בזריזות להמשך הדרך. בארץ – טיסות פרטיות יוצאות משדה דב, ולא מנתב"ג.
  • הזמן אותו אתם מבלים בנמל התעופה לפני היציאה לדרך כמעט לא קיים. אפשר להניע מנועים ולהתחיל נסיעה על המסלול להמראה תוך כ-20 דקות מרגע שהגעתם לנמל. אם אתם בנמל תעופה ציבורי, סביר להניח שתופנו לטרמינל נפרד שמוקדש לטיסות פרטיות, ותיהנו מתנועה מהירה בין השלבים השונים עד ההגעה לטיסה, ומבדיקות ביטחוניות מהירות וזריזות. אם אתם בנמל קטן, כנראה שאין בו כמעט אנשים כלל וכלל מלכתחילה.
  • היחס שתקבלו מהצוות יהיה מפנק ונעים. כשאתה בנמל תעופה קטן, או בנמל תעופה ציבורי אך בטרמינל נפרד לטיסות פרטיות – אין תחושה או יחס של "בית חרושת". בדיקת הדרכון וחתימתו תוכל להיעשות בזמן שאתה מבלה בטרקלין מפנק, תזכה ליחס חם, שירותי ואדיב מהצוות, והחוויה פשוט תהיה שונה.
  • רוב המטוסים הפרטיים טסים מהר יותר וגבוה יותר מהמטוסים הציבוריים הגדולים. כך, מתקצרים גם משמעותית זמני הטיסה ולא רק, כפי שתואר קודם, זמני ההמתנה בשדה והזמן של כל ההליכים הביורוקרטיים והביטחוניים שלפני העליה לטיסה.
  • הליכי הבטחון בשדה תעופה גדול וציבורי מתישים, מציקים, ארוכים ודורשים מציבור הנוסעים המון אי נוחות. להוריד נעליים, חגורה, להתפשט, לעבור במכונות הבידוק, לפתוח את התיק ולהוכיח שמה שנראה במכונת השיקוף כמו ידית שמחוברת לקנה עם הדק הוא לא אקדח. בטרמינל ממנו יוצאת טיסה פרטית, הבידוק הביטחוני מזכיר יותר כניסה לקניון ופחות עליה לטיסה.
  • הגעה קרובה יותר ליעד – נמלי תעופה רבים וקטנים לא מאפשרים נחיתה של מטוסי נוסעים, אך כן מאפשרים נחיתות של מטוסים פרטיים, כך שהמון פעמים במקום להגיע לנמל ומשם לנסוע עוד 4 שעות ליעד שלכם, תוכלו להגיע מראש לנמל תעופה שקרוב בהרבה ליעד שלכם, לחסוך זמן ואי נוחות.
  • יתרון נוסף הוא כמובן – הטיסה עצמה. אתם במטוס כמעט לבדכם או לבדכם, שקט מסביבכם ואת הנוסעים שלידכם אתם המון פעמים בחרתם בעצמכם ומכירים אותם. אתם לא צריכים לקרוא לדיילת בשביל כוס מיץ תפוחים – פשוט קומו וגשו למטבחון המפנק. כשתצטרכו להתפנות, תכנסו לחדר שירותים שאפשר להתנהל בו בנוחות ולא צריך לעשות מניפולציות גופניות רק כדי להצליח להתיישב על האסלה או להסתובב לכיוון כיור מיניאטורי. הכל יותר נוח, יותר גדול, יותר פשוט ויותר נעים בתוך המטוס בעצמו, בזמן הטיסה.
  • ולסיום סיומת – את נושא המחיר – נשאיר במסגרת היתרונות. טיסה פרטית – עולה כסף רב, אין ספק בכך, אבל אם אתם עושים זאת כחוויה משפחתית או חברית, ואתם שמונה או עשרה נוסעים – העלויות מתחלקות היטב בין כל חברי המשפחה או המכרים. היתרונות רבים ואם אתם נוהגים לטוס במחלקה ראשונה בטיסות ציבוריות – ההפרש לא בשמיים בהרבה מקרים, וכדי להינות מהיתרונות, הנוחות, והחיסכון בזמן – שווה להשקיע קצת יותר.

 

אז אתם קוראים את רשימת היתרונות ובא לכם? אולי כחוויה של פעם בחיים, אולי כמשהו קבוע? מתכננים נסיעה עם עוד 6-10 חברים למקום כלשהו, ורוצים לבדוק אם החלוקה בהוצאה יוצאת לכם כדאית? קודם כל, אני שמח שנוצר בכם החשק. בדקו את שלל האופציות היטב ותהנו – מגיע לכם – אתם עובדים קשה. רק אל תשכחו לצלם סלפי נוצץ עם כוס שמפניה טובה ביד כשאתם על המטוס 😉 .

טיסות פרטיות
עוד בנושא צרכנות
שח מט
6 משחקים שישפרו לכם את החשיבה האנליטית

החשיבה האנליטית היא כישור חיוני בעולם המודרני, שבו אנו נדרשים לקבל החלטות מושכלות ולפתור בעיות מורכבות באופן תדיר. משחקים מסוימים יכולים לסייע בפיתוח כישורי החשיבה

a tax calculator
תכנון מס מקצועי לקראת פרישה

יוצאים לפנסיה? כדאי שתכירו את סעיף 125ד לפקודת מס הכנסה – פטור על רווחי הון אנשים שמשקיעים בניירות ערך נדרשים ברוב המקרים לשלם סכום גבוה

בחירה נכונה של יועץ תעסוקתי

איך לבחור יועץ תעסוקתי? לאורך הקריירה, זה טבעי להרגיש לפעמים שאנחנו לא במקום המדויק לנו ביותר, בין אם מבחינת התגמול, הסיפוק מהעבודה או אפילו היבטים

חשיבות הביטחון בזוגיות

בכל הנוגע למערכות יחסים אינטימיות, ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לחיבור מוצלח ומספק בין בני זוג. אחד הגורמים החשובים ביותר הוא תחושת הביטחון של הגבר

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש