חשבון חייל בבנקים – שפשוף נעים 

עם גיוסכם לצה"ל תהפכו ל – "ילדים גדולים". כיאה לכל אדם בוגר, עליכם להחזיק חשבון בנק. בין אם ברשותכם חשבון פתוח ובין אם לא, מוסדות הבנקאות במדינת ישראל רוצים כל אחד ואחד מכם, ומוכנים להעניק הטבות לא מבוטלות לשם כך. אז מה צריך לבדוק לפני שפותחים חשבון חייל? הטבלה המלאה לפניכם.

לפני שנתחיל בסקירת הנתונים, שיציגו לכם את ההטבות הניתנות בכל אחד מהבנקים השונים במסלולי "חשבון החייל", עליכם לדעת מול מי אתם עומדים ומה השיקול העיקרי שעליכם לקחת.

 

בנק הוא גוף פיננסי – מטרתו היא רווח

אחד הדברים החשובים שאסור לנו לשכוח בעת התנהלות מול הבנק הוא שמדובר בגוף פיננסי. מטרתו העיקרית של הבנק היא יצירת רווח, ולפיכך מאחורי כל "מתנה" שאנו מקבלים יש אינטרס סמוי. במקרה שלכם, חיילים טריים או עתידיים, האינטרס של הבנק הוא צבירת כלל החיילים כלקוחות. על פי רוב, הבנק בו תפתחו את החשבון הראשון שלכם ישמש אתכם שנים רבות קדימה. לכן, לא כדאי להסתנוור מכל מתנה שבנק מציע, שכן כוח המיקוח שלכם הוא גבוה בהרבה ממה שמשתקף ממשכורת החייל שלכם. כדאי לנסות ולדבר עם נציגי הבנק השונים, לשם בחינת מתן הטבות נוספות. 

 

חשיבה לטווח רחוק 

כפי שאמרנו לעיל, מטרת הבנק היא גיוסכם כלקוחות עתידיים. הסיבה שבגינה ניתנות כלל ההטבות בעת היותכם חיילים, היא המשכורת הנמוכה. מרגע השחרור, סביר להניח שרובכם תבצעו קפיצת מדרגה מבחינת השכר. הבנק יארוב בפינה מרגע השחרור, וישמח לשלב כל אחד ואחד מכם במסלולי הבנקאות הרגילים שלו. במסלולים אלו, נגבות עמלות בגין פעולות שונות, שיצטברו לכדי סכום לא מבוטל. לכן, מעבר לבחינת ההטבות המוענקות לכם כחיילים, הקפידו לבחון את תנאי הבנק הניתנים במסלול הלקוחות הרגיל. הדבר יכול לחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך.  

 

חשבון חייל – הטבלה המלאה:

חשוב – חשבון חייל כולל גם את משרתי גופי הביטחון השונים (מג"ב, שח"ם, שב"ס ועוד), את בנות השירות הלאומי ולעיתים גם תקף לגבי עתודאים ותלמידי ישיבות הסדר. 

חשוב 2 – חלק מהמושגים בטבלה אינם ברורים לכל קורא. מצורף בחלק התחתון של הטבלה הסבר לגבי חלק מהמונחים המובאים בה. 

 

בנק דיסקונט – חיילים ושירות לאומי לאומי – חשבון 18 + בינלאומי (אוצר החייל) – חשבון חיילים פועלים – פועלים חייל יהב – הטבות לחיילים
קריטריון
תנאי הצטרפות למסלול קבלת התנאים כפופה להכנסת משכורת מת"ש חובה. שירות לאומי יקבלו הטבות אלו למשך שנה, שתארך לשנה נוספת בכפוף להצגת אישור המשך שירות. משך ההטבות עד 10 שנים הצטרפות החל מגיל 18, הפסקת השירות תהא בגיל 21 או תום שירות הסדיר (עד גיל 25).  חשבון שנועד ללקוחות פרטיים בשירות סדיר או שירות לאומי. פקיעת ההסדר עם הפסקת קבלת משכורת סדיר מגוף בטחוני מוכר.   הצטרפות מגיל 17 – 35, בכפוף לקבלת משכורת חייל או הצגת אישור במסלול 'שנת שירות' קבלת התנאים כפופה להצגת תעודת חוגר או צו גיוס על שם פותח החשבון. לא נתונה נקודת סיום ההטבות. 
עמלות פעולה פטור מעמלת פעולה ע"י פקיד וערוץ ישיר פטור מעמלות בגין פעולות מסוימות שנעשות ע"י פקיד וערוץ ישיר פטור מעמלת פעולה ע"י פקיד וערוץ ישיר פטור מעמלות עו"ש בגין ביצוע פעולות בסיסיות פטור מעמלת פעולה ע"י פקיד וערוץ ישיר
עמלת מינימום פטור לפעולות המבוצעות ע"י פקיד או בערוץ ישיר פטור לפעולות המבוצעות ע"י פקיד או בערוץ ישיר פטור לפעולות המבוצעות ע"י פקיד או בערוץ ישיר אין נתונים מטעם החברה. פטור מעמלת השלמה למינימום 
דמי כרטיס אשראי פטור מדמי כרטיס אשראי  פטור מדמי כרטיס למשך 4 שנים.  פטור מדמי כרטיס אשראי פטור מדמי כרטיס אשראי למשך 4 שנים. פטור מדמי כרטיס אשראי של מועדון "יותר" 
הנפקת פנקסי שיקים פטור מעמלת הנפקת פנקס שיקים רגיל פטור מעמלת הנפקת פנקס שיקים רגיל פנקס שיקים אחד בחינם בכל שנה קלנדרית  פנקסי שיקים חינם פטור מעמלת הנפקת פנקסים עד 6 פנקסים בשנה
אפליקציה יש יש יש יש
סוג כרטיס אשראי "ויזה חיילים" של מועדון "יותר", כולל הטבות "מפתח דיסקונט".  "לאומי ויזה חייל" של מועדון "יותר" "מקומי יותר" בחברות ויזה וישרכארט  כרטיס "אפטרכרט" – מונפק בחינם.  כרטיס השייך למועדון "יותר", לא נתונה חברת האשראי המנפיקה.  
מסגרת אשראי אין נתונים מטעם החברה. עד 1,000 שקלים.  עד 2,500 שקלים.  אין נתונים מטעם החברה. אין נתונים מטעם החברה.
הטבות בהלוואות אין נתונים מטעם החברה. אין נתונים מטעם החברה. אין נתונים מטעם החברה. קיימות.  אין נתונים מטעם החברה.
הטבות בפעולות מט"ח אין נתונים מטעם החברה. קיימות, לרבות בעסקאות ני"ע ומטבע זר.  אין נתונים מטעם החברה. קיימות, לרבות בעסקאות ני"ע והחלפת מטבע.  אין נתונים מטעם החברה.
הטבת הזהב פטור מעמלת קבלת מידע בשירות SMS של דיסקונט, המתריע על כניסת משכורת, חיובי אשראי, יתרה בחשבון ועוד.  שירות "on time" בסיסי חינם, המאפשר קבלת הודעות בעת פקיעת תוקף סיסמאות, מוצרים הממתינים בסניף ועוד.  

 

  • עמלת מינימום – עמלה שיש לשלם אם בוצעו פחות פעולות בחשבון העובר ושב מזה שקבע הבנק.
  • דמי כרטיס אשראי – דמי שימוש בעד החזקת כרטיס אשראי.
  • מט"ח – מטבע חוץ. יורו, דולר וכדומה. 
  • ני"ע – ניירות ערך. מניות ואגרות חוב בעיקר.
חשבון חיילים בבנקים
עוד בנושא צרכנות
חיסכון ותוכניות חיסכון חוץ בנקאיות
תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות

מדיניות מחיה של "מהיד לפה" היא מושג המייצג מצב של בסיס פיננסי צר המספק בקושי צרכים מינימליים. כדי למנוע תקופות רעועות כלכלית, יועצים פיננסיים ממליצים

מחפשים פוסט מסוים?
נא להקליד בשורת חיפוש את הפוסט שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search